Інститут раку збирався закупити медобладнання в компанії ймовірного родича працівника інституту — Слідство.Інфо

Інститут раку збирався закупити медобладнання в компанії ймовірного родича працівника інституту — Слідство.Інфо

Інститут раку із порушенням тендерного законодавства збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень. Переможця тендеру обрали з двох фірм, які мають спільну засновницю, а один зі співзасновників компанії, що перемогла в тендері, ймовірно, має родича в керівництві Інституту. Однак після публікації розслідування Слідство.Інфо Інститут раку блискавично скасував тендер.

Національний інститут раку збирався купити три комплекти автоматизованої системи приготування протипухлинних препаратів за 32 мільйони гривень. Участь в конкурсі взяли дві фірми — "Медтехника — Кривий ріг" та "Онкосем Україна". Вони пов'язані спільною співзасновницею — Тамілою Тарасенко з Дніпра. Як зазначив у коментарі журналістам виконавчий директор "Антикорупційного штабу" Сергій Миткалик, це грубе порушення Закону про публічні закупівлі й замовник зобов'язаний був відхилити таких учасників.

Фірма-переможниця "Онкосем Україна" існує всього 11 місяців. Частка в компанії належить Віталію Нікітіну, а керував нею донедавна, ймовірно, його син, Дмитро Нікітін, який працює в Інституті раку заступником директора з загальних питань. У розмові з журналістами Дмитро Нікітін заперечив, що серед співзасновників фірми "Онкосем Україна" є його батько, однак на питання, чи сам працював там, не відповів.

Згідно з рішенням директора Інституту раку Олени Колісник, Дмитро Нікітін став керівником новоствореної Комісії з питань супроводу публічних закупівель з вересня 2019 року, на що вказують відповідні документи. Однак сам Нікітін заперечив журналістам, що є головою комісії. При цьому саме Комісія з питань супроводу публічних закупівель передає дані Тендерному комітету, зокрема, про те, які саме ліки чи обладнання необхідно закупити інституту.

Однак після публікації матеріалу Слідства.Інфо вже за півтори години Інститут раку скасував тендер. Протокол скасування датований 11 вересня, але завантажений 12-го о 15:44. Як пояснив спеціаліст системи ProZorro Василь Задворний, що юридично цей документ датується тією датою, якою завантажений в систему, тобто 12 вересня.

Уже після того, як інформація про скасування торгів з'явилася на ProZorro, Дмитро Нікітін представився уже як керівник Комісії з питань супроводу публічних закупівель та заявив, що публікація начебто некоректна.

"Договір не підписаний, гроші не сплачені, тендер не відбувся. Ви неправильно опублікували новину, ми будемо подавати на вас в суд", — сказав Нікітін.

Читайте також

 • "Чи дійсно з Українців хочуть зробити стукачів?" – МАГНОЛІЯ-ТВ

  Виконавчий директор Антикорупційного штабу Сергій Миткалик в ефірі телеканалу "МАГНОЛІЯ-ТВ" аналізував новий закон про викривачів корупції.

   
 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
  Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

  Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

×