Активісти зібрали найповнішу базу військових РФ — майже 150 тисяч

Активісти зібрали найповнішу базу військових РФ — майже 150 тисяч

За пів року війни громадські активісти та журналісти-розслідувачі зібрали в Реєстрі російських воєнних злочинців 148 631 профіль військових РФ, із них близько 30 тисяч — повністю ідентифіковані. “Російські воєнні злочинці” це онлайн-реєстр, що містить персональні дані військових російської армії, полонених та вбитих під час війни в Україні росіян. 

 

Про це заявив голова правління “Антикорупційного штабу” Сергій Миткалик під час прес-конференції «Реєстр російських воєнних злочинців: як документувати злочини війни» в Українському кризовому медіа-центрі.


“Наше завдання - щоб кожен російський злочинець, який віддавав наказ, вбивав українських громадян або руйнував нашу інфраструктуру, був покараний. Ми зібрали найповнішу базу профайлів майже 150 тисяч. Це найбільша база, з усіх подібних сервісів в Україні”, сказав він.

 

Інформацію для ідентифікації російських солдат використовують виключно з відкритих джерел. Це списки, оприлюднені Центром оборонних стратегій та ГУР МОУ, база даних “Ищи своих”, соцмережі та розслідування журналістів. 

 

“Ми як журналісти-розслідувачі взяли за основний напрямок роботи довести, хто конкретно був і що конкретно робив у якому конкретно селищі. Ми розуміємо. що це як вичерпати ложкою океан, але це наша робота шукати і доводити участь кожного. Журналісти “Слідства. Інфо” вже довели участь у війні близько 200 військових РФ”,   розповіла керівниця агенції журналістських розслідувань “Слідство. Інфо” Анна Бабінець

 

Мета проєкту — допомогти зібрати докази злочинів конкретних осіб під час воєнних дій для подальшого використання в українських та міжнародних судах. 

 

“Коли у квітні Генпрокуратура оголосила перші 10 підозр російським військовим, 7 із них були ідентифіковані нашими журналістами”, — додала Бабінець. 

 

Своєю чергою керівник департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Мовчан зазначив, що кількість відкритих проваджень по воєнних злочинах не співмірна із кількістю прокурорів, яким доведеться вести ці розслідування. 


“Прокуратура дає інформацію, що вони вже зафіксували 25 тис. воєнних злочинів. На ту кількість прокурорів, яка зараз є, а це близько 10 тис. по всій Україні, це досить великих показник. При тому, що є ще і загальна злочинність. Я маю надію, що ми зможемо об’єднати зусилля журналістів, документаторів, громадських організацій та прокуратури для того, щоб наші дані слугували доказовою базою”, — сказав він. 

 

УГСПЛ зафіксувала вже 17 тис. воєнних злочинів, відповідно до Римського статуту.  Сергій Мовчан додав, що ст. 438 ККУ “порушення законів та звичаїв війни” не дає повного розуміння контексту, про які саме злочини йдеться, і це прогалина законодавства. 

 

Учасники заходу заявили про готовність співпрацювати з державними органами та слідством зокрема для того, аби кожен злочин військових РФ був доведений і покараний. 

 

Реєстр воєнних злочинців  — це спільний проєкт “Антикорупційного штабу” та “Слідства.Інфо”. Він реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

 
×