Антикорупційна екосистема має все для боротьби з корупцією

Антикорупційна екосистема має все для боротьби з корупцією

Вчора взяли участь в публічному обговоренні “Що чекає на антикорупційну екосистему? ” спільно з представниками антикорупційних органів.
Зокрема, на заході був присутній Артем Ситник, який розповів про нинішні реалії: “Що змінилось зараз? По-перше, ми бачимо що ініціативи, які були давно запропоновані, почали впроваджуватись: можливість автономного прослуховування, скасування правок Лозового і так далі. По-друге, є підтримка нормальних ділових відносин з Генеральною прокуратурою, адже новий прокурор налаштований на реальне реформування  органу та налаштований на результат”.
Також поділився цікавою історією про чиновника з Харківщини, який намагався домовитися закрити кримінальне провадження за гроші: замість необхідних 100 тисяч доларів він передав 110 тисяч. На питання “чому?” він відповів, що просто сплутав пакети.
Виконавчий директор  ГО “Антикорупційний штаб” зауважив: “Ми сподіваємось, що коли в НАЗК буде обрано єдиного керівника, він демонструватиме ефективну роботу. Сьогодні в Україні дуже низька довіра до антикорупційних органів, адже вони слабо комунікують із суспільством про результати своєї діяльності”.
Спеціальним гостем заходу був Хосе Угас – символ боротьби з корупцією – колишній спеціальний прокурор у Перу. Відомий тим, що засудив Президента, який, власне, його і призначив на цю посаду. 
“Ми маємо робити значно більше. Адже корупційні мережі співпрацюють та мають надпотужну комунікацію між собою. Антикорупційні ж органи частіше за все, навпаки починають конкурувати між собою. Ми маємо виходити за рамки формальностей”, – наголосив він.
Дійшли до висновку, що антикорупційна екосистема має все для боротьби з корупцією: від сформованих інституцій до політичної волі керівництва держави.

 

Фотоматеріали

 • Антикорупційна екосистема має все для боротьби з корупцією
 • Антикорупційна екосистема має все для боротьби з корупцією

Читайте також

 • Держфінінспекція перевірить закупівлю КМДА на понад 1 млрд гривень
  Держфінінспекція перевірить закупівлю КМДА на понад 1 млрд гривень

  Департамент транспортної інфраструктури КМДА планує витратити понад 1 млрд гривень на сумнівні закупівлі. Як повідомляють партнери "Наші гроші": Департамент транспортної інфраструктури КМДА 27 лютого за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» на комплексну модернізацію вагонів КП «Київський метрополітен». Вартість угоди склала 1,02 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Антикорупційний Штаб надіслав відповідне депутатське звернення, та серед іншого, попросили Держфінінспекції з’ясувати наскільки санкціоновано з тендеру викинули пропозицію, яка була на 150 млн. грн. дешевшою, ніж у переможця державного підряду. .

 • Розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків
  Розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків

  Факт розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків виявився під час під час запису сюжету для каналу Україна. Виявилось,що до голови ОСББ по пров. Жуковського, 10 приходили невідомі люди і пропонували гроші, якщо вона дасть справу, що "ремонт виконано повністю, претензій не маю". У цьому будинку мали утеплити 280 кв. м. фасаду на 150 тис грн, а замість цього зробили не повністю лише 2 квартири. Серед інших деталей, КП «Київбудреконструкція» прийняло роботу і заплатило підряднику - ТОВ «ГолдДевелопмент» - майже 150 тисяч гривень. ТОВ «ГолдДевеломент», який відзначився з ремонтом в провулку Жуковського, мав утеплити загалом 78 столичних житлових будинків. Загальна вартість ремонтних робіт за ними склала 10,5 мільйони гривень.  .

 • Розкрадання у ДП
  Розкрадання у ДП "Укрпатент" у понад мільйон гривень

  У листопаді 2014 року команда Антикорупційного штаба кілька тижнів проводила розслідування діяльності державного підприємства «Український інститут промислової власності», більш відомого як ДП «Укрпатент», і знайшли розкрадань щонайменше на 1 мільйон гривень. Ці імовірно корупційні закупівлі держпідприємства були оскаржені в Прокуратурі, після чого було відкрито кримінальне провадження. Проте дуже швидко Печерська міліція закрила кримінальне провадження, при цьому жодного повідомлення нам, як заявителям, не було надано, що є прямим порушенням закону. Постанова про закриття була скасована, тому тепер чекаємо на розслідування «злочину на мільйон» і те, що за нагло закрите кримінальне провадження буде понесено відповідальність. .

×