Антикорупційний штаб представив Карту ремонтів у Дніпрі (ІНФОГРАФІКА)

Антикорупційний штаб представив Карту ремонтів у Дніпрі (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні в м. Дніпро в громадському інформаційно-виставковому центрі «Mediaprostir» експерти ГО “Антикорупційний штаб” спільно з представником платформи “Громадський контроль” презентували інноваційний інструмент, який запобігає корупції на ремонтних роботах і покращує взаємодію влади та місцевої громади для ефективного використання коштів платників податків.

Антикорупційна карта ремонтів — це унікальна інтерактивна онлайн карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи. 

Відтепер кожен житель Дніпра може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, міжбудинкових кварталів тощо та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту. 

Юристи Антикорупційного штабу обробляють всі отримані скарги щодо невідремонтованих покрівель в будинках, незамінених вікон в школах та непрокладених тротуарних плиток, і звертаються до правоохоронних та контролюючих органів у разі виявлення правопорушень. 

Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що у Дніпрі за останні три роки було укладено понад 4500 договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено близько 12 мільярдів гривень. У топі ремонтів є і набережна Дніпра, і поточні ремонти різних доріг у місті, а також усім відомий ремонт моста щодо якого побились об заклад мер Дніпра та Президент.

“Антикорупційний штаб працює за принципом “Інновації проти коруції”. Тому ми створили інноваційний інструмент боротьби з корупцією на ремонтних роботах. Наша карта містить об’єкти соціальної інфраструктури, (будинки, школи, садочки.) на ремонти яких виділили кошти з міського бюджету. Сьогодні карта оновлюється в режимі реального часу з платформи державних закупівель Прозорро та покриває як найбільші міста України, так і найменші села”, - відзначила голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Юлія ГРЕЧКА. 

“Сьогодні у нашій базі ремонтів є 390 тисяч тендерів. І за нашими підрахунками це відповідає 9% усіх закупівель на Прозорро. Ми розуміємо, що це велика кількість і ми не захищені від помилок розпізнавання адрес. Тому буквально вчора ми запустили оновлення карти, які дозволяють користувачам вручну вносити зміни та допомагати нам покращувати інструмент”, - сказав керівник проекту “Антикорупційна карта ремонтів” Ілля КОРОТЕНКО. 

У прес-брифінгу також взяв участь Ілля РИБАКОВ - представник громадської організації “Громадський контроль”.

“Мені дуже приємно, що ми дотичні до цього інструменту, який полегшує роботу не тільки профільним активістам, а ще й робить доступнішим контроль міської влади для простих мешканців. Наше місто славиться не тільки великими ремонтами, такими як ремонт моста, у Дніпрі також проводиться багато ремонтів будинків, ліфтів, вікон тощо. І ми часто не усвідомлюємо, який обсяг коштів виділяється з бюджету на ремонти і ми не відчуваємо себе замовниками цих робіт, але ж це фінансується з наших з вами податків. А такий інструмент як Антикорупційна карта ремонтів допоможе поширити коло людей, які ці кошти контролюватимуть і будуть залучені до перевірок проведення ремонтних робіт у місті” - заявив Ілля РИБАКОВ.

 Нагадаємо, Антикорупційний штаб — це громадська організація, метою якої є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. Антикорупційна карта ремонтів - інноваційний інструмент Штабу з інформацією про ремонти, профінансовані з міського бюджету.

Читайте також

×