Чи є успішними результати антикорупційних реформ новообраного парламенту?

Чи є успішними результати антикорупційних реформ новообраного парламенту?

Під час заходу було проаналізовано ефективність нової влади в антикорупційному напрямку, та результати роботи парламенту за 3 місяці. Також було визначено проблеми, які ще необхідно розглянути парламентом у 2020 році.

Дискусія складалася з двох блоків: “Правоохоронні органи і судовий блок” та  “Антикорупційна політика”.

На заході була присутня т.в.о. голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія НОВАК, яка зазначила: “Перші кроки “перезапуску” НАЗК були  складними, але дієвими. Було створено зв’язок із більш ніж 13 реєстрами, завдяки яким перевірка декларацій стала швидше. Також було підписано угоду з Міністерством юстиції, що було умовою міжнародних партнерів. Таким чином, міжнародні партнери отримали допуск до реєстру декларацій для ведення розшукової діяльності. Адже попереднє керівництво НАЗК довго не давала дозволу на цю діяльність”.

У свою чергу, народна депутатка, членкиня комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Олександра УСТІНОВА розповіла про реформування СБУ: “Щодо реформування СБУ перші речі, які потрібно зробити – це ліквідувати так званий “департамент К” та департамент контррозвідки. Наразі керівництвом СБУ та Офісом президента є бачення залишити ці департаменти не реформованими. Хоча лише 3 % переданих до суду справ щодо організаційної злочинності було передано до суду від Служби безпеки.” 

На публічній дискусії також була присутня Олена Кроловецька, керівниця першого відділу детективів НАБУ. За її словами, НАБУ вже має багато позитивних результатів внаслідок прийнятих змін до законів. Зокрема, скасування “правок Лозового”, початок роботи Вищого антикорупційного суду, а також встановлено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення тощо. 

“Проте перед НАБУ стоїть великий виклик, що стосується обмеженого штату детективів. З листопада до нас надійшло 60 кримінальних проваджень від Генеральної прокуратури України. Це десятки тисяч томів. Така кількість проваджень може значно уповільнити роботу НАБУ”, – розповіла Кроловецька.

У другому блоці дискусії, експерти обговорили складові антикорупційної політики в Україні. 

Заступник Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена МОШЕНЕЦЬ відмітила, що прийняті законопроєкти щодо відновлення покарання за незаконне збагачення та перезавантаження НАЗК є  хорошим кроком в антикорупційній реформі. Проте, є ще напрямки, в яких потрібно доопрацьовувати: “Я вважаю, що закон про викривачів корупції треба удосконалити. Через швидкість, з якою приймаються закони, вони не завжди є якісними. Ми готові до діалогу з громадськістю”.

Завершив дискусію виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій МИТКАЛИК зі словами “Хочемо подякувати парламенту за прийняті законопроєкти і важливі  рішення в напрямку боротьби з корупцією. Водночас, варто наголосити на необхідності розв’язання деяких питань. Це, зокрема, реформування СБУ,  Міністерства внутрішніх справ та необхідності перезавантаження керівництва САП”.

 

Додатково: Порядок денний встановлення справедливості – це висунуті коаліцією провідних громадських організацій антикорупційного напрямку спільні вимоги до політичних партій, які балотуються до Верховної Ради на виборах 2019 року.  

Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. 

 

Читайте також

 • Держфінінспекція перевірить закупівлю КМДА на понад 1 млрд гривень
  Держфінінспекція перевірить закупівлю КМДА на понад 1 млрд гривень

  Департамент транспортної інфраструктури КМДА планує витратити понад 1 млрд гривень на сумнівні закупівлі. Як повідомляють партнери "Наші гроші": Департамент транспортної інфраструктури КМДА 27 лютого за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» на комплексну модернізацію вагонів КП «Київський метрополітен». Вартість угоди склала 1,02 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Антикорупційний Штаб надіслав відповідне депутатське звернення, та серед іншого, попросили Держфінінспекції з’ясувати наскільки санкціоновано з тендеру викинули пропозицію, яка була на 150 млн. грн. дешевшою, ніж у переможця державного підряду. .

 • Розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків
  Розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків

  Факт розкрадання коштів міського бюджету на ремонтах будинків виявився під час під час запису сюжету для каналу Україна. Виявилось,що до голови ОСББ по пров. Жуковського, 10 приходили невідомі люди і пропонували гроші, якщо вона дасть справу, що "ремонт виконано повністю, претензій не маю". У цьому будинку мали утеплити 280 кв. м. фасаду на 150 тис грн, а замість цього зробили не повністю лише 2 квартири. Серед інших деталей, КП «Київбудреконструкція» прийняло роботу і заплатило підряднику - ТОВ «ГолдДевелопмент» - майже 150 тисяч гривень. ТОВ «ГолдДевеломент», який відзначився з ремонтом в провулку Жуковського, мав утеплити загалом 78 столичних житлових будинків. Загальна вартість ремонтних робіт за ними склала 10,5 мільйони гривень.  .

 • Розкрадання у ДП
  Розкрадання у ДП "Укрпатент" у понад мільйон гривень

  У листопаді 2014 року команда Антикорупційного штаба кілька тижнів проводила розслідування діяльності державного підприємства «Український інститут промислової власності», більш відомого як ДП «Укрпатент», і знайшли розкрадань щонайменше на 1 мільйон гривень. Ці імовірно корупційні закупівлі держпідприємства були оскаржені в Прокуратурі, після чого було відкрито кримінальне провадження. Проте дуже швидко Печерська міліція закрила кримінальне провадження, при цьому жодного повідомлення нам, як заявителям, не було надано, що є прямим порушенням закону. Постанова про закриття була скасована, тому тепер чекаємо на розслідування «злочину на мільйон» і те, що за нагло закрите кримінальне провадження буде понесено відповідальність. .

×