Історія про благодійні внески й про батьківські комітети, які чинять тиск

Історія про благодійні внески й про батьківські комітети, які чинять тиск
Після нашого публікації про внески у Вишневському дитячому садочку (https://cutt.ly/qtKQr8Q) до Антикорупційного штабу звернулася мама з дитячого садочку № 33 міста Кременчук.
Жінка розповіла, що в групі працює гарно організований і надто наполегливий батьківський комітет.

1. На початку року батьки кожної дитини мають здати 400 грн готівкою або купити за списком канцелярію, іграшки і так далі.
Довідково
За Законом керівник має обрахувати потребу у товарах, необхідних для організації освітнього процесу, подати запит на фінансування з бюджету. У випадку браку бюджетних коштів керівник може офіційно звернутися до благодійників. Тож чому в садочку №33 питаннями забезпечення займаються члени батьківських комітетів – питання залишається відкритим.

2. На випускний з батьків групи збирають гроші на подарунки працівникам: домовилися дарувати по 1'000 грн вихователям та 1'000 грн няні.
Довідково
Процедуру дарування регулюють норми Цивільного кодексу. Батьки мають розуміти, що участь у даруванні здійснюється за добровільним рішенням. Якщо подарунок особі пов'язують з місцем її роботи, слід перевіряти його на відповідність статті 23 Закону "Про запобігання корупції".

3. Батьки групи замовляють відео та фотозйомку випускного. Мама відмовилася здавати кошти – вона не захотіла купувати відео та фото. У відповідь: «Отже, вашу дитину не будуть знімати».
 Довідково
Свято в комунальному закладі освіти є частиною освітнього процесу. Отже, організацією свята повинен займатися керівник та працівники закладу. Відповідно, він же і відповідатиме за дотримання прав вихованців та їхніх батьків під час свята.

Такі ситуації зустрічаються, коли керівник закладу частково перекладає на батьків свої обов'язки з фінансового утримання та публічно займає позицію "я не маю права втручатись – то гроші батьків".
Наслідком стають нелегальні агресивні ініціативи батьків з питань, у яких вони не є ані фахівцями, ані відповідальними: закупівля товарів, послуг для закладу, організація свят. Бонусом отримуємо тиск на незгодних: конфлікти, булінг та безпорадних керівників.

Варто пам'ятати: здавати чи не здавати, купляти чи не купляти – особисте право кожного. Благодійність – це про добровільність, а не про примусовість. Тому якщо хтось з батьків має іншу думку з цього приводу – не варто нікого примушувати.
Якщо на Вас тиснуть в садочку чи в школі батьки чи персонал закладу – пишіть нам на пошту shtab.net@gmail.com 

 

Читайте також

×