Скільки офіційно заробляють ТОП-чиновники Запоріжчини, які можуть бути причетні до розкрадання гуманітарки

Скільки офіційно заробляють ТОП-чиновники Запоріжчини, які можуть бути причетні до розкрадання гуманітарки

Заробітна плата голови Запорізької ОВА Олександра Старуха у перші 2 місяці війни складала трохи більше 50 тис. грн “чистими”, а вже з квітня і до серпня зарплата зросла і становила 55 тис. грн “з копійками”. За пів року війни очільник Запоріжчини офіційно заробив 381 878 грн.

Його ж заступниця Злата Некрасова за вказаний період отримувала "на руки" від 16 до 84 тис. грн залежно від місяця і заробила сумарно 274 596 грн. Варто зазначити, що у червні чиновниця отримала допомогу “для вирішення соціально-побутових питань” у розмірі 55 080 грн.

 

 

Цю інформацію ГО “Антикорупційний штаб” отримала у відповідь на запити, які надіслала в ОВА одразу після розголосу ситуації щодо розкрадання гуманітарної допомоги на території Запорізької області.

 

Наприкінці серпня в мережі ширилась інформація про те, що високопосадовці Запорізької області замішані у розкраданні та продажі гуманітарної допомоги.

За інформацією ЗМІ, до справи причетні голова Запорізької ОВА Олександр Старух, його заступниця Злата Некрасова, депутат облради Віктор Щербина та секретар міськради Анатолій Куртєв ("Слуга народу"). Офіційно ж слідство жодних прізвищ не називало. 

 

Схема полягала в тому, що запорізька гуманітарка нібито збувалася у супермаркетах відомих мереж як звичайний товар. Проте торгові мережі “АТБ” та “Сільпо” спростували ці чутки. Правоохоронці провели обшуки в міськраді, обласній військовий адміністрації, на складах та вдома у фігурантів справи. Виявили незареєстровану вогнепальну зброю та набої до неї, і навіть наркотики.

 

Що стосується зарплат двох інших потенційних фігурантів, то виплати секретаря міськради “засекретили”, мотивуючи це тим, що така інформація “може становити загрозу життю, здоров'ю, та національній безпеці”. Чого не скажеш про розкрадання гуманітарної допомоги, еге ж? Ми вважаємо таку відповідь незаконною, необґрунтованою та такою, що порушує право на доступ до публічної інформації і вже її оскаржили. 

 

Своєю чергою Віктор Щербина як депутат облради заробітної плати не отримує за законом, тож і запиту такого ми не надсилали.

 

Читайте також

×