Які карантинні обмеження ввели 13 вересня і що таке різнокольорові сертифікати

Які карантинні обмеження ввели 13 вересня і що таке різнокольорові сертифікати

Уряд 13 вересня ввів нові карантинні обмеження, а точніше — роз’яснив дію COVID-сертифікатів вакцинації. Усі чотири звичні вже зони карантину — зелена, жовта, помаранчева і червона — лишаються, але за умови певного відсотку вакцинації обмеження тут будуть посилюватись чи послаблятись. Розповідаємо детально.

 

 

Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані «жовтий» або «зелений») та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» – про повний курс.

 

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

 

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть рівні «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифікату.

 

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

 

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

 

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

 

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

 

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі: друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

 

Де вакцинуватись у будь-якому куточку України — дивіться на карті вакцинації ГО “Антикорупційний штаб”: https://vac.shtab.net/ 

 

Читайте також

×