Заява Антикорупційного штабу щодо розгляду "Антиколомойського" законопроекту

Заява Антикорупційного штабу щодо розгляду

10-го квітня Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев заявив, що депутати не встигнуть підготувати так званий “антиколомойський” законопроект до позачергового засідання Верховної Ради в понеділок. Адже, як повідомлялось раніше, під час підготовки законопроекту до другого читання, народні обранці подали понад 16 тисяч поправок на розгляд комітету. Антикорупційний штаб висловлює побоювання, що процес розгляду законопроекту може затягнутись на місяці.

Прийняття парламентом законопроекту №2571-д, що внесе зміни до деяких механізмів регулювання банківської діяльності, є на сьогоднішній день життєво необхідним для України. Його ухвалення є однією з умов Міжнародного Валютного Фонду щоб надати Україні макрофінансову допомогу. В умовах поширення коронавірусу в нашій країні, найближчим часом економіка переживатиме не найкращі часи і за прогнозами експертів зростання ВВП України в цей період сповільниться вдвічі. Тому допомога наших міжнародних партнерів може врятувати українську економіку від дефолту, а країну від довгої кризи.

Проте, затягування розгляду поправок до законопроекту представляє величезний ризик для України щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ. Підконтрольні олігархам групи депутатів, маючи на меті затягування розгляду законопроекту, умисно саботують цей процес і тим самим ставлять під загрозу майбутнє економіки України. Найбільше поправок вніс депутат Антон Поляков, якого було вилучено з фракції “Слуги народу”. Лише він подав більше 6 тисяч поправок. Голова групи “За майбутнє” Віктор Боднар подав майже 2 тисячі правок. Також, депутати від “Слуги народу”, Дмитро Чорний, Ольга Василевська-Смаглюк, Олег Дунда, Сергій Демченко та Олександр Дубінський, разом подали майже 8 тисяч поправок.

Антикорупційний штаб закликає членів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики максимально швидко розглянути подані до законопроекту №2571-д поправки та направити його на друге читання до Верховної ради. Світова економіка вже увійшла в стан рецесії через пандемію коронавірусу і Україна навряд чи зможе оминути подібної долі. Тому ми як громадськість стурбовані розвитком подій навколо прийняття законопроекту про регулювання банківської діяльності та хочемо наголосити на його вазі у долі країни. 

Також, Антикорупційний штаб звертає увагу міжнародних партнерів та донорських організацій, що функціонують на території України, на проблему відтягування розгляду цього законопроекту. Подібне саботування є неприпустимим, ставить під загрозу співпрацю України з Міжнародним Валютним Фондом та наражає на ризик добробут громадян України в період кризи.

 

Читайте також

×