Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.

 

3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с.Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн.

11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

В той же час на тендері брали участь і інші компанії зі значно дешевшими ціновими пропозиціями:  «Нікопольська-СТК» - 658 000 грн.; ПП «Житомиркотлосервіс» - 659 000; грн.; ТОВ «ДП Теплопромбуд» - 660 000 грн. Елементарно рахуємо і бачимо, що зекономити можна було майже 370 тис. грн.

Screenshot_1

Однак усі ці пропозиції тендерним комітетом було відхилено з  формальних причин. Наприклад пропозицію ТОВ «Нікопольська-СТК» було відхилено через невідповідність формі подання тендерної пропозиції, яку встановив замовник. Зокрема, зазначено, що «в локальному кошторисі не враховані всі пункти технічного завдання». Натомість замовник взагалі не вимагав від учасників надання такого локального кошторису.

Тому відхилення цього учасника є безпідставним, а отже він міг і мав брати участь в аукціоні та міг запропонувати ціну, яка на майже 370 тис.грн. нижча, ніж у переможця. Таким чином, дії уповноважених осіб КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» могли призвести до неефективного використання майже 370 тис. бюджетних коштів.

З цього приводу Антикорупційний штаб звернувся до Державної аудиторської служби України , яка повідомила, що оскільки дана закупівля є допороговою, «дії посадових осіб Замовника при визначенні переможця для закупівлі не регламентуються нормами Закону».

Також Держаудитслужба повідомила, що «повноту виконання зобов’язань за договором закупівлі таких послуг буде перевірено під час проведення контрольного заходу в комунальній установі «Верхньогачинський районний центр по обслуговуванню закладів освіти».

 

Читайте також

 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

 • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
  Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

  Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

 • Після нашого звернення до Прокуратури щодо озера Качиного було ініційовано службове розслідування та відсторонили слідчого
  Після нашого звернення до Прокуратури щодо озера Качиного було ініційовано службове розслідування та відсторонили слідчого

  Озеро Качине розташоване у Дарницькому районі м. Києва і там тривають будівельні роботи КП "Житлоінвестбуд". У березні цього року ми надіслали інформаційний запит до КП.  Тоді вдалось з'ясувати, що озеро - це "земельна ділянка, яка підтоплюється грунтованими водами", що ніби-то вказувало на легітимність проведення там будівництва. Але озеро на карті і виглядає як озеро, тому ми відправили відповідний запит до Прокуратури міста Києва. Виявилось, що питання законності будівництва за вказаною адресою є предметом досудового розслідування у кримінальному впровадженні за фактом незаконного засипання водоймища. За нашим зверненням, Прокуратура вивчила матеріали кримінального провадження та заявила, що стан слідства не відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства та підключило Дарницьку прокуратуру.

×