Organization reports

Звіт організації за 2016 рік

Наша організація зробила багато за останній рік своєї діяльності. Своїми результатми ділимось у нашому першому щорічному звіті.

 

Проектна діяльність

 

Створено інноваційний інструмент “Приховані інтереси”

 
  • Інноваційний інструмент для проведення розслідувань та з метою виявлення конфлікту інтересів черед чиновників м.Києва.
  • У рамках створення бази прихованих інтересів, команда зібрала 297 декларацій по 163 київських посадовцях з метою дослідження можливих прихованих інтересів та наявності конфліктів інтересі у діяльності державних чиновників.
  • Провели аналіз родичів посадовців завдяки деклараціям чиновників, дослідили їхнє місце проживання та виявили ще 458 осіб, які потенційно можуть сприяти у веденні бізнесу київських посадовців.
  • Систематизували інформацію 163-ох фігурантів, які афілійовані з 614 компаніями, установами, організаціями. Додатково знайшли 384 бізнес-партнерів, які були співзасновниками компанії, керівниками фірм фігурантів бази або раніше працювали з чиновниками.
  • Після офіційної презентації мали 21 публікацію в онлайн медіа, серед яких: Правда.Київ, Громадське, ZIK, Тиждень, 5 канал.
 
 

Проект “Антикорупційна карта ремонтів” з залученням широкого кола громадськості

 
  • Карта ремонтів - інтерактивна онлайн карта з інформацією про об’єкти на які виділяються кошти з міського бюджета м.Києва. Карта дозволяє мешканцям перевіряти чи мав бути ремонт їх будинків, шкіл, садочків, лікарень та чи був він проведений.
  • Промо кампанії: Долучись до боротьби з корупцією на прикладі свого будинку.
  • Карта містить 4000 об’єктів житловох та соціальної інфраструктури, які мали бути відремонтовані на загальну суму близько 800 млн грн.
  • Протягом реалізації проекту було отримано понад 150 звернень та скарг від громадян щодо неналежного або відсутнього ремонту в їх будинках. Спільно з мешканцями Києва виявили невиконання робіт (утеплення двох будинків) на суму півмільйона гривень. Внаслідок чого, за нашими зверненнями, було відкрито 2 кримінальних провадження. На сьогоднішній день роботи по обох будинках проведені.
 
 

Робота з антикорупційними інститутами

 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК)

 

Провели моніторинг організації виборів до громадської ради.

 

Проаналізували близько 50 е-декларацій народних депутататів, чиновників та прокурорів різних рівнів.

 

Надіслали 5 звернень щодо можливого порушення законодавства декларантами, зокрема їх незаконного збагачення. За результатами звернень НАЗК проводить дві перевірки.

 

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ)

 

Були обрані до складу Ради громадського контролю (РГК), зокрема керівник Антикорупційного штабу Галина Янченко очолила Секретаріат РГК.

 

Надіслали заяви про злочин щодо порушення законодавства суддями на основі аналізу е-декларацій. По двох справах НАБУ проводить аналітичну роботу та попередню перевірку.

 

Робота зі стейкхолдерами

 
  • Увійшли до складу антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.
  • Стали першою громадською організацією, яка співпрацює з ProZorro, зокрема щодо вияву порушень під час закупівель та їх подальшого оскарження. Через систему ProZorro провели моніторинг державних закупівель на суму 3,3 млрд грн та проаналізували понад 760 закупівель. Оскаржили закупівель до контролюючих та правоохоронних органів на суму понад 193 млн грн.
  • Встановили співпрацю з громадською організацією “Нова країна”.
 
 

Освітній напрямок

 
  • Провели антикорупційне навчання у 5 регіонах: Донецький, Дніпропетровський, Житомирський, Тернопільський, Одеський. Навчили близько 50 місцевих активістів та журналістів сучасним методам антикорупційних розслідувань. В рамках “Антикорупційної школи” розповідали про роботу з реєстрами, системами закупівель, розглядали практичні кейси, а також надали необхідний інформаційний інструментарій аби учасники школи знали як ділитися своїми знахідками та розслідуваннями з широкою публікою.
  • Провели конференцію «Використання інформаційних технологій для здійснення ефективної антикорупційної діяльності» у співпраці з ТІ Україна, центр ACREC за підтримки Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus.
  • Були залучені як експерти для проведення тренінгових антикорупційних програм від ПРООН та Української Академії Лідерства під час регіональних навчань.
  • В рамках залучення більш широкого кола громадськості до боротьби з корупцією, 14 студентів і випускників пройшли стажування в нашій організації.
 
 

Міжнародна діяльність

 

Взяли участь у Форумі Демократії у Страсбурзі, де презентували аналіз чинної ситуації щодо корупції у вищій освіті в Україні, а також взяли участь у форумі “Варшавський діалог за демократію”, що відбувся за участі країн Східного партнерства.

 

Досягнення

 

Експерт та аналітик ГО “Антикорупційний штаб” Антон Марчук потрапив до рейтингу Forbes “30 under 30”.

 

Переглянути та завантажити повну версію звіту можна тут.

 

 

Звіт організації за 2018 рік

“Приховані інтереси”

Інноваційний інструмент для проведення розслідувань та з метою виявлення конфлікту інтересів серед чиновників

Запустили ще 7 міст (Дніпро, Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Харків, Кропивницький, Полтава), а також Верховну Раду України. Тепер база містить фігурантів 10 міст та Верховної Ради України. У рамках доповнення бази прихованих інтересів, команда зібрала інформацію по 1193-ох народних та місцевих депутатів, інших посадовців з якими афілійовані 5043 компанії, установи та організації з метою дослідження можливих прихованих інтересів та наявності конфліктів інтересі у діяльності державних чиновників. Зробили наймасштабніше дослідження участі нардепів в публічних закупівлях. З'ясували, що близько 90% закупівель нардепів проводились з 1 учасником.     Провели 11 експрес-тренінгів по “Прихованих інтересах” для журналістів в редакціях регіональних ЗМІ. За результатом запуску Прихованих інтересів в містах вийшло близько 110 згадок у ЗМІ. Запустили фонд журналістських розслідувань, який підтримав 5 публікацій. Отримали досвід співпраці з місцевими організаціями у 6 регіонах. Виявлено 7 реальних конфліктів інтересів за результатами автоматичного аналізатора в результаті чого направлені відповідні звернення.

“Антикорупційна карта ремонтів”

Карта ремонтів - інтерактивна онлайн карта з інформацією про об’єкти на які виділяються кошти з міського бюджета. Карта дозволяє мешканцям перевіряти чи мав бути ремонт їх будинків, шкіл, садочків, лікарень та чи був він проведений.

Карта містить вже понад 10 тис об’єктів житлової та соціальної інфраструктури Києва, Харкова, Одеси та Миколаєва, які мали бути відремонтовані на загальну суму близько 20 млрд грн. Підготували бази відремонтованих 2000 об’єктів в рамках “Антикорупційної карти ремонтів” по Житомиру, Херсону Запоріжжя та Луцьку на загальну суму 2,3 млрд грн. Розпочали революційний апгрейд сервіса, який дозволить покрити всю країну. 16 200 унікальних користувачів карти, в середньому 1,5 заходів/користувача. Залучили ресурси для інформаційної кампанії по карті в 15 регіонах. За 2018 рік отримано понад 100 звернень та скарг від громадян щодо неналежного або відсутнього ремонту в їх будинках. Спільно з мешканцями виявили невиконання робіт (утеплення двох будинків та ремонт труб каналізації) на суму півмільйона гривень. Внаслідок чого, за нашими зверненнями, було відкрито 4 кримінальних провадження.      Розвісили кілька сотні оголошень.

Чат-бот “Держслужбовець Тарас”

інтерактивний інструмент, який покликаний спростити процес заповнення електронних декларацій та зменшити кількість помилок

Інноваційний чат-бот "Держслужбовець Тарас" допоміг понад 5 тис. осіб

Покрили презентаціями чат-бота 7 регіонів, охопивши близько 1355 державних службовців, працівників міліції, прокуратури та інших декларантів.

Надіслали інформаційні листи з буклетами про чат-бота до 2000 держорганів.

Близько 200 медіа-згадок, публікцій та відео-сюжетів про чат-бота в ЗМІ.

Надихнули державні органи створити власні чат-боти для комунікації та роз'яснювальних кампаній.

Моніторинг доріг

В рамках моніторингу доріг в партнерстві з COST Україна обстежили 90 доріг у Київській та Житомирській областях протяжністю 354 км.      Перевірили тендери по дорогам на 1,48 млрд в Житомирській області та 1,2 млрд грн. в Київській області.

Посібник з аналізу електронних декларацій

Підготували першу публічно доступну розгорнуту покрокову інструкцію щодо того як аналізувати е-декларації.       Випуск в 200 екземплярів розійшовся серед активістів та журналістів

Інші досягнення:

Розпочали працювати над новим діджитал напрямком - «Зрозуміло»

Детальній звіт за посиланням: https://bit.ly/2GY0ZxK  

Звіт організації за 2019 рік
▶️Звіт організації за 2020 рік
▶️Звіт організації за 2021 рік
▶️Звіт організації за 2022 рік

 

 

×