Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів.
Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від Кремінської міської ради, що на Луганщині.
Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн.
В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин:
– замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії. Таким чином, замовник встановив дискримінаційну вимогу, яка суперечить чинному законодавству; – одного з учасників відхилили через те, що його довідки не містили вихідного номера і дати, це – формальні помилки, які не впливають на зміст пропозиції, тому учасника могли не відхиляти; – п’ятьох (!) дешевших учасників відхилили через те, що їх вартість нібито не відповідала виконанню робіт в повному обсязі, замовник прийняв таке рішення нібито на основі розрахунків вартості матеріалів, яка взята з рахунку-фактури “Торгового дому “Євротрубпласт” на запит замовника. Чому вони вирішили, що це єдино можлива ціна – невідомо.
Різниця між ціновою пропозицією компанії переможця та найдешевшою ціновою пропозицію становить близько 1,8 млн. грн.
Враховуючи вище перераховані порушення, Антикорупційний штаб підготував звернення до Північно-східного офісу Державної аудиторської служби з вимогою перевірити наведені факти.
В отриманій відповіді Держаудитслужба ПІТВЕРДИЛА наявність тендерних порушень. Зокрема, сказано, що Кремінська міськрада вдалася до дискримінаційних дій у випадку вимагання копії ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві. Пропозиції інших, дешевших учасників, яких відхилили через те, що їх вартість нібито не відповідала виконанню робіт в повному обсязі теж визнано як неправомірне рішення.
У зв’язку з цими порушеннями Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області рекомендує розглянути питання про притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення.
Антикорупційний штаб прослідкує за тим, щоб рекомендація Держаудитслужби була реалізована, адже мова йде про чергові неефективно витрачені кошти платників податків.