У громаді Житомирської області фірма, яка фігурує у справі про відмивання коштів, відремонтує за 93 млн грн пошкоджений обстрілами ліцей

У громаді Житомирської області фірма, яка фігурує у справі про відмивання коштів, відремонтує за 93 млн грн пошкоджений обстрілами ліцей

Понад 90 мільйонів гривень на ремонт пошкодженого росіянами Малинівського ліцею віддали фігуранту справ щодо «тіньового» обігу та «відмивання» державних коштів. Фінансуватимуться роботи за кошти European Investment Bank та місцевого бюджету.

Пошкодження від російського обстрілу

У березні 2022 року внаслідок дії вибухової хвилі спричиненої ракетними ударами ворожої авіації приміщення Малинівського ліцею зазнало пошкоджень.

На сайті ліцею вказано, що пошкоджено 62 дерев’яні віконні рами, труби та чавунні радіатори системи опалення, вхідні двері електрощитової, покриття даху із євро-рубероїду одного з корпусів. До початку 2022-2023 н.р. більшість пошкоджень одержаних закладом освіти в ході бойових дій були усунені. А зусиллями педагогічного колективу і обслуговуючого персоналу ліцею та батьківської громадськості в підвальному приміщенні будівлі Малинівського старостинського округу було облаштовано пристосоване захисне укриття. Наразі у ліцеї навчається 231 учень.

Вибиті вікна відновили за рахунок матеріалів, закуплених за кошти державного бюджету. За інформацією Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА, було закуплено та передано Малинській міській раді будівельних матеріалів (металопластикові вікна) у кількості 245,395 кв.м на суму 1,136 млн грн.

Роботи та фінансування

Оголошений тендер на капітальний ремонт Малинівського ліцею від 23 листопада 2023 року не відбувся. Єдиний учасник ПРБФ «Комунальник» у складі тендерної пропозиції не надав проєкт календарного графіка виконання робіт, через що пропозицію відхилили.

З другої спроби Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 16 лютого 2024 року все-таки уклав угоду з ПРБФ «Комунальник» на капітальний ремонт Малинівського ліцею Малинської міської ради. Вартість робіт склала 93 млн грн.

Очікувана вартість закупівлі становила майже 93,27 млн грн. ПРБФ «Комунальник» був єдиним учасником, знизивши свою пропозицію на 0,25% від очікуваної вартості. До 20 грудня 2025 року ПРБФ «Комунальник» має відремонтувати Малинівський ліцей.

На державній платформі відновлення DREAM вказано, що в рамках капітального ремонту передбачено: підсилення ділянок з тріщинами; термосанація стін, покриття та цоколю будівлі; заміна покрівлі; заміна ґанків та козирків відповідно до діючих норм; встановлення вертикальних гвинтових підйомників для забезпечення доступності до другого поверху МГН; заміна опорядження та підлог у всіх приміщеннях ліцею, модернізації внутрішніх інженерних мереж.

Будівля ліцею розміщується у трьох блокових корпусах:

 • Блок А - двоповерхова будівля в якій розміщено спортзал, харчоблок, їдальня, актова зала, бібліотека.
 • Блок Б - одноповерхова будівля, в якій розташований корпус молодших класів.
 • Блок В - двоповерхова будівля, в якій розташований корпус старших класів.

Такий вигляд матиме відремонтований Малинівський ліцей (скриншот з платформи DREAM)

Загальна сума договору склала 93 млн грн, із них майже 569 тис. грн заклали на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами. Окрім того, у договорі між замовником та підрядником зазначено, що ціна договору є динамічна. Іншими словами вартість робіт може ще зростати, або навпаки - знижуватися.

Фінансуватиметься ремонт Малинівського ліцею з двох джерел: понад 16 млн грн із місцевого бюджету (за виключенням субвенцій з державного бюджету) Малинської громади та понад 80,5 млн грн за міжнародні кошти European Investment Bank.

В договорі на капітальний ремонт Малинівського ліцею вказано, що понад 15,5 млн грн з місцевого бюджету підуть на покриття ПДВ.

Про підрядника

Одноосібним власником будівельної фірми «Комунальник» є Андрій Корзун. У 2010 році Андрій Корзун балотувався до Житомирської міської ради від політичної партії «Інформаційна Україна». Дружина Андрія Корзуна Світлана до 2017 року працювала у виконавчому комітеті Житомирської міської ради.

За даними YouControl, з 2015 року ПРБФ «Комунальник» отримала замовлень на понад мільярд гривень.

Завищені ціни

В наданому замовнику кошторисі ПРБФ «Комунальник» ми виявили чимало матеріалів, ціни на які суттєво завищені. Наводимо декілька прикладів значних завищень, які однозначно вплинули на кінцеву вартість угоди.

Зокрема, суміш ППС (для приклеювання та захисту пiнополiстирольних плит) Ceresit СТ 85 коштує по 23,06 грн/м2, а не 15,96 грн/м2 як у мережевих магазинах (переплата 96,5 тис. грн).

Втім, за матеріали для утеплення замовник переплатить значно більше. Наприклад, утеплювача lzovat 110 товщ,150 мм закладено в кошторис за ціною 610 грн за м2, тоді як ринкова ціна - 510 грн/м2. На утеплювач lzovat 180 товщ, 100 мм заклали 650 грн/м2, хоча його можна купити за 567 грн/м2. Утеплювач Izovat-200 товщ 100 мм за 800 грн/м2, тоді як в інтернеті утеплювач коштує 589 грн/м2. Лише на цих трьох позиціях ліцей витратить зайві понад 670 тис. грн.

Майже вдвічі дорожче заплатять за два пiдйомники для людей з обмеженими можливостями FlS 250-2 - по 334 тис. грн. Тоді як його ринкова ціна 190 тис. грн (переплата 289,5 тис. грн).

При цьому середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 становить 12 558 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії вищий – 14 983 грн, а середня зарплата за вакансіями на порталі «Work.ua» в Житомирі – 16 400 грн.

Зазначимо, що ціни в кошторисі зазначені без ПДВ.

У відповіді на запит щодо завищених цін Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА повідомив, що за умовами тендерної документації учасник торгiв розраховує договiрну цiну вiдповiдно до кошторисних норм України «Настанова з визначення вapтocтi будiвництва (зi змiнами), затверджених Наказом Мiнрегiону вiд 01.11.2021 №281.

«Цiна вiдповiдно до тендерної документації та проекту договору є динамічною. Динамiчна договiрна цiна - кошторис, що підлягає коригуванню у разi змiнення поточних цiн на ресурси, що вpaxoвaнi у договiрнiй цiнi, а також з інших підстав, визначених умовами договору…… Погодження вартості основних матеріальних ресурсів, використаних підрядником у процесі будівництва, здійснюється на підставі видаткової накладної із зазначенням вартості, яка не може перевищувати середню вартість матеріалів у регіоні», - йдеться у відповіді на запит т.в.о. керівника Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА призначено Сорокіна Сергія Борисовича.

«Це ж попередня ціна. Там динамічна ціна. Коли будуть акти закриватись, будуть по факту надаватись накладні, які будуть перевірятись. Це ж не тверда ціна, а динамічна. Вчора мені дзвонять, євро пішло вверх, уже підіймають на лінолеум вартість. Я ж не можу знати, що буде через три місяці, чи чотири місяці. Ринкова ціна, що буде на той момент, буде купуватись тоді й буде рахуватись, яка вартість їх… Вони (ред. замовник) спеціально зробили динамічну ціну. Об’єкт грубо кажучи, буде будуватись два-три роки, ніхто ж не знає, що буде через три роки. Може подешевшає, дай Боже і буде краще», - прокоментував директором фірми Андрій Корзун.

Зауважимо, що підсумкова відомість ресурсів була складена 10 січня 2024 року. І ціни в ній мали б закладатися ринкові станом на той момент.

«Завищена вартість на певні матеріали тут є ознакою корупційних ризиків. Зокрема, це означає, що під час формування проєктно-кошторисної документації закладалась завищена вартість на певні матеріали і відповідно ця завищена вартість може бути корупційною рентою. Відповідно в даному випадку, незважаючи на те, що проєктно-кошторисна документація проходить певну експертизу будівельну, нібито-то замовник обмежений безпосередньо впливати на проєктно-кошторисну документацію на роботи, але загалом замовник контролює та несе відповідальність, якщо умовно завищена очікувана вартість. На мій погляд, замовник має не допускати таких випадків і перевіряти, коли в тебе стоять завищення в кошторисі. Ну а якщо вони завищені, нести відповідно відповідальність, хоча тут насправді може бути не його вина, а, наприклад, домовленості між підрядником і проектно-кошторисною організацією, яка його розробляє», - прокоментував юрист, голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Проєктно-кошторисну документацію для капітального ремонту Малинівського ліцею за близько 1,5 млн грн розробляла Житомирська філія інституту «НДІпроектреконструкція». Керівником філії є Олександр Вікторович Павленко.

Кримінальний шлейф ПРБФ «Комунальник»

Справ, у яких фірма є фігурантом декілька. По деяких справах вже давно немає свіжих документів у судовому реєстрі. Суд подовжував термін розслідування, дозволяв правоохоронцям певні слідчі дії, а що далі - невідомо.

Так ПРБФ «Комунальник» уже фігурував у справі з завищенням цін, згідно з матеріалами кримінального провадження від 21.12.2016. Досудове розслідування стверджувало, що ПРФБ «Комунальник» свідомо завищувала обсяг та вартість робіт під час капітального ремонту будівлі. У результаті чого директор (на той момент Микола Корзун (засновник фірми та батько Андрія Корзуна) фірми нібито привласнив бюджетні кошти, які виділялися у 2016 році для реалізації інвестиційної програми НЕФКО «Підвищення енергоефективності об`єктів бюджетної сфери м. Житомира», в особливо великих розмірах – 1 млн 374 тис. грн.

У 2019 році правоохоронці відкрили провадження про службове підроблення. Досудове розслідування вказувало, що службові особи ПРБФ «Комунальник», зловживаючи своїм службовим становищем, начебто внесли завідомо неправдиві відомості до актів приймання виконаних будівельних робіт дошкільного навчального закладу та школи, що розташовані на території Попільнянського району Житомирської області.

Наступного року правоохоронці відкрили провадження щодо виведення в «тіньовий» обіг і привласнення державних коштів службовими особами підприємств, зокрема і ПРБФ «Комунальник». В ході досудового розслідування кримінального провадження отримано інформацію щодо функціонування універсального механізму так званого «конвертаційного центру», який використовується як для виведення в «тіньовий» обіг і привласнення державних коштів службовими особами підприємств, які за результатами перемоги у публічних закупівлях, здійснюють постачання товарів, виконання робіт і надання послуг органам державної влади і місцевого самоврядування, державним підприємствам, комунальним закладам тощо. Так, за інформацією слідства, «транзитними» підприємствами 1-ї ланки, які безпосередньо проводять безтоварні операції з підприємствами реального сектору економіки, виступало і ПРБФ «Комунальник» (військові частини, управління капітального будівництва Житомирської облради, комунальні заклади і сільські ради Житомирської області, ремонтні роботи).

З 2021 року фірма фігурує у ще одному кримінальному провадженні - недбале ставлення до військової служби. В ньому йдеться про те, що протягом 2019-2020 років службові особи квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомир та військової частини, недбало ставлячись до виконання своїх службових обов`язків, уклали ряд договорів з ПРБФ «Комунальник» щодо виконання робіт з будівництва, реконструкції, капітального ремонту будівель та об`єктів військового призначення на території м. Житомир та Житомирської області за значно завищеною вартістю робіт, а саме, капітального ремонту військової будівлі, їдальня, військове містечко на загальну суму майже 60 млн грн.

«В ході виконання вказаних договорів представники ПРБФ «Комунальник», діючи за попередньою змовою з службовими КЕВ м. Житомир, військової частини НОМЕР_1, склали та видали завідомо неправдиві документи, а саме акти приймання виконаних будівельних робіт та довідки про вартість виконаних робіт, які містили неправдиві відомості щодо обсягів виконаних будівельних робіт та вартості придбаних матеріалів в ході виконання робіт з реконструкції та ремонтно-будівельних робіт на об`єктах військового призначення, у зв`язку з чим завищення вартості таких робіт, що фінансувались за бюджетні кошти, становить понад 9 млн грн», - йдеться у матеріалах справи.

«Опісля, військовим службовим особам директор ПРБФ «Комунальник» та пов`язана з ним особа здійснили обготівкування та легалізацію (відмивання) державних коштів на суму понад 10 млн грн шляхом їх переведення із безготівкової форми в готівкову, із задіянням наступних підконтрольних підприємств з ознаками ухилення від сплати податків: ТОВ «Будівельний комерційний альянс», ТОВ «Імпера Капітал», ТОВ «Стандарт Проект ЛТД».

У коментарі щодо цієї справи Андрій Корзун зауважив, що у справі фігурує не лише його фірма, а й інші фірми по Україні. Він не несе відповідальність за дії інших фірм, а всі необхідні документи були надані для перевірки у рамках кримінального провадження.

Читайте також

 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
  Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

  Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

 • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
  Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

  Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×