В «Антикорупційному штабі» розшукують російських воєнних злочинців

В «Антикорупційному штабі» розшукують російських воєнних злочинців

Антикорупційний штаб разом зі Слідство.Інфо створили онлайн-мапу «Російські воєнні злочинці». Тут ви можете знайти персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. Щодо військової частини, то на мапі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється. Уся інформація на сайті оновлюється та доповнюється.

Про це розповів Голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик у інтерв'ю Інтерактивного громадського телебачення (https://bit.ly/3GahHqk)

 

Наразі ми маємо інформацію про 138 тис. осіб — це загальна кількість російських військових в базі. Але кількість постійно збільшується, адже щоразу нові списки та імена російських злочинців з'являються. 

20 тис. осіб — це кількість російських військових, які причетні до війни з Україною. Це ті дані, яке оприлюднило ГУР Міноборони України. 485 осіб — офіційно зафіксовані полонені. Вони точно були у полоні, але обмін здійснюється. Станом на сьогодні вони вже можуть бути обмінені на українських військових. Вбитих — 1 996 осіб. Це підтверджено доказами отриманих з відкритих джерел.

Мета проєкту — ідентифікація усіх військовослужбовців Російської Федерації, які беруть безпосередню участь або причетні до війни Росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час військових дій — для подальшого використання українськими та міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

«Ми сподіваємося, що зібрані нами всіма докази будуть дуже корисними під час судових процесів як в Україні, так і за її межами. Тож наше завдання зараз — задокументувати кожного російського військового в Україні і зробити все можливе, щоб він відповів перед законом за свої злочини.  Якщо ми цього не зробимо зараз, вони повторюватимуть свої звірства — непокаране зло завжди повертається», — говорить голова правління громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Яка інформація міститься в картках військових. До карток деяких військових прикріплена інформація зібрана з офіційного сайту Головного управління розвідки України, інформаційного ресурсу апарату РНБО «Окупант», посилань на Миротворець, даних зібраних з відкритих джерел, соціальних мереж, та журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Наприклад, наразі є інформація про п’ятьох вже мертвих російських генерал-майорів. Тобто вбитих на території України під час загарбницької війни. Крім вищезазначеного у профайлі є інформація з розслідувань, якщо військовий має «заслуги», яку зібрали журналісти-розслідувачі Слідство.Інфо.

«Ми у «Слідство.Інфо» з перших днів війни займаємося ідентифікацією зла — показуємо світу обличчя російських окупантів та розповідаємо про їхні злочини. Цей проєкт — спосіб систематизувати і каталогізувати усю наявну в публічному просторі інформацію. Ми прагнемо, щоб журналістські знахідки і списки російських військових були в одному місці і допомогли журналістам, активістам і правоохоронцям зібрати якомога більше даних про кожного російського воєнного злочинця», — говорить керівниця  «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

Окрім мапи, є зручний реєстр у вигляді таблиці, в якому всі воєнні розміщені в алфавітному порядку, а шукати можна за іменем, прізвищем та по-батькові, номером частини, званням, а ще — за ознакою, живий цей військовий чи мертвий. 

Одна із основних функцій - наявність зворотнього зв’язку. Кнопка «Додати інформацію» про військового. Користувачі можуть надсилати додаткові дані за кожним військовим, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі. Після того як ти поділишся будь-якими додатковими відомостями з нами, адміністратори перевірять та оприлюднять на сайті.

Заходь на Карту, та допоможи нам зібрати докази російських воєнних злочинців: https://rwc.shtab.net/

 

Разом до Перемоги!

Читайте також

 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
  Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

  Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

 • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
  Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

  Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×