МОЗ готовий змінювати комунікаційну стратегію щодо вакцинації

МОЗ готовий змінювати комунікаційну стратегію щодо вакцинації

Рівно 4 місяці назад, 23 лютого розпочався старт вакцинувальної кампанії, саме тоді до України надійшли 500 тисяч доз вакцин.

На онлайн заході громадської організації «Антикорупційний штаб» представниками Міністерства охорони здоров’я, Київської міської державної адміністрації та народними депутатами ми шукали відповідь на питання: «Чому українці не хочуть вакцинуватись».

Громадська організація «Антикорупційний штаб» протягом трьох місяців за підтримки Посольства Франції в Україні провела обстеження пунктів вакцинації та вакцинованих людей. За результатами опитування 120 респондентів у 15 пунктах вакцинації у трьох містах: Дніпрі, Одесі та Харкові. Сергій Миткалик, Голова правління ГО «Антикорупційний штаб» повідомив, що результати моніторингу показують дві найбільші проблеми: недотримання черг у пунктах вакцинації та недостатня комунікація (обмежена інформація широкому населенню про вакцинацію та великий обсяг негативної дезінформації).

Заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зауважив:  «На початку вакцинації основна комунікаційна кампанія була спрямована на групи ризику: людей похилого віку, лікарів тощо. Саме ця кампанія спрацювала: не на всіх рівнях, не ідеально, але в цілому кампанія спрацювала. Втім, комунікація буде змінюватись і працюватиме на більш високому рівні». 

Ольга Стефанишина, членкиня Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування відповідаючи на питання щодо вакцинацію поставленого плану у 10 мільйонів осіб зазначила, що наврядчи вдасться такими темпами, як сьогодні, досягти поставленої мети. 

«Україні потрібно кардинально змінити стратегію вакцинації», — зазначила народна депутатка. — «Наразі вакцинують 50 тисяч осіб на день, а для того, аби вакцинувати 10 мільйонів до кінця літа, потрібно щеплювати 100 — 150 тисяч. Зараз потрібно включити всі потужності і вакцину вати людей».

Директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що великий відсоток провакцинованих в Києві, на відміну від інших міст, є наслідком регулярної інформаційної кампанії в пік пандемії з боку мера столиці Віталія Кличка про рівень захворюваності на  COVID-19. Якби кожен мер щоденно повідомляв про кількість захворюваності та смертей на коронавірусну хворобу у громаді, то у людей було би більше бажання вакцинуватись. Тоді не лише Київ став би передовим за кількістю вакцинованих мешканців.  

Ще однією з ключових причин, чому ж українці не хочуть вакцинуватись, — це відсутність належної та повної інформації про вакцинацію.

Комунікаційна кампанія має стати пріоритетом — наряду з самою вакцинальною кампанією. Водночас, спікери зауважили: коли публічну вакцинацію проходять публічні люди, це не надто мотивує. Зокрема Сергій Литовка (представник Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України) зазначив: «Один із механізмів — це «сарафанне радіо». Коли вакцинуються добрі знайомі та рідні, це діє краще, аніж коли це роблять зірки. Депутати, які вакцинуються Phizer, коли всі інші AstraZeneca, це не дуже мотивує».

Один із варіантів спонукання до вакцинації —  це механізм жорсткого насадження вакцинальної кампанії, але МОЗ та Уряд від цього відмовились. «Попередні опитування показали, що лише 35% людей були згодні на вакцинацію — насадження призвело б до стигми і недовіри населення на рівні 16 — 17%, а це провал кампанії», — резюмував представник Міністерства.

Під час дискусії запропонували на рівні виконавчої влади запровадити можливість вакцинації в усіх закладах охорони здоров’я, зокрема у лікарів-ФОПів та у приватних клініках. 

Загалом представники Міністерства охорони здоров’я України, народні депутати та координатори вакцинувальної кампанії відкриті до пропозицій посилювати комунікаційну стратегію щодо вакцинації та готові співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами. 

Слід пам’ятати, що наразі випадків коронавірусу небагато — наче спостерігається спад. Але це оманливо: скоріш за все, восени буде нова хвиля, враховуючи, що вже є нові штами. Зараз — саме час вакцинуватися, аби спокійно пережити осінь. Тому кожен свідомий громадянин має вакцинуватись, аби подбати про себе та рідних. 


Онлайн-запис дискусії — за посиланням: https://bit.ly/3wSCGZc

Читайте також

 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
  Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

  Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

 • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
  Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

  Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×