Аналітика

Верховна Рада злила 440 млн на каналізацію – Блог Іллі Кротенка на 24 каналі
Верховна Рада злила 440 млн на каналізацію – Блог Іллі Кротенка на 24 каналі

Виявилося, що Верховна Рада України щороку підписує з одним і тим же підрядником угоди на мільйони гривень з ремонту каналізацій у різних містах України.

Роз'яснення корупційної схеми від керівника проєкту "Карта Ремонтів" Іллі Кротенка у власному блозі доступне за посиланням: https://bit.ly/35poYPD

 

 • підсумки за літо
  підсумки за літо

  За традицією, по закінченню сезону підбиваємо підсумки своєї роботи.

  Ось які результати отримав Антикорупційний штаб за літо 2020

 • Фонд боротьби з коронавірусом: на що витратили гроші (ІНФОГРАФІКА)
  Фонд боротьби з коронавірусом: на що витратили гроші (ІНФОГРАФІКА)

  13 квітня 2020 року Верховна рада прийняла зміни до Закону про державний бюджет, які були покликані адаптувати головний кошторис країни до умов коронавірусної кризи.

 • Коронавірусні закупівлі: кризовий захід чи корупційна схема? (ІНФОГРАФІКА)
  Коронавірусні закупівлі: кризовий захід чи корупційна схема? (ІНФОГРАФІКА)

  Спрощений порядок закупівель для боротьби з COVID-19 дозволив закрити потреби лікарень в базових медзасобах. Його подальше існування вимагає фахової дискусії.

 • Скільки коштів витратили регіони на боротьбу з коронавірусом? (ІНФОГРАФІКА)
  Скільки коштів витратили регіони на боротьбу з коронавірусом? (ІНФОГРАФІКА)

  Скільки коштів витратили регіони на боротьбу з коронавірусом?

   

  За 3.5 місяців звітування в рамках COVID-19 було укладено 36.8 тис договорів на загальну суму 4.47 млрд гривень. Антикорупційний штаб проаналізував витрати регіонів на боротьбу з пандемією.

   
   
 • Місяць закупівель COVID-19 (ІНФОГРАФІКА)
  Місяць закупівель COVID-19 (ІНФОГРАФІКА)

  За цей період було укладено 13 тис договорів на загальну суму в 2,24 млрд грн.

   

  Так, серед найдорожчих тендерів – послуги з автотраспортного забезпечення працівників охорони здоров’я, костюми біологічного захисту, рукавички медичні, маски та апарати ШВЛ.

  Серед топ замовників – Нацполіція та її підрозділи.

   

  Нагадаємо, що 17 березня набув чинності закон, щодо закупівель проти COVID-19, який передбачає, що закуповувати можна лише товари та послуги, які затверджені КМУ – медичні засоби, обладнання, засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби та антисептики.

   

  Проєкт фінансується за підтримки Міжнародний фонд "Відродження"

 • 25 днів закупівель COVID-19 (ІНФОГРАФІКА)
  25 днів закупівель COVID-19 (ІНФОГРАФІКА)

  17 березня набув чинності закон, щодо закупівель проти COVID-19, який передбачає, що закуповувати можна лише товари та послуги, які затверджені КМУ – медичні засоби, обладнання, засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби та антисептики.

 • Турборежим закінчився? Зниження темпів реформ і провали у правоохоронній сфері – аналітика для Ліга.БЛОГИ
  Турборежим закінчився? Зниження темпів реформ і провали у правоохоронній сфері – аналітика для Ліга.БЛОГИ

   

  З часу нашого минулого огляду виконання Порядку денного багато пунктів актуалізовано. Щодо деяких – провали й затримки у виконанні.

   

 • Як виконується антикорупційний порядок денний в нових реаліях української політики?
  Як виконується антикорупційний порядок денний в нових реаліях української політики?

  Кандидатам в Президенти під час виборчих перегонів було запропоновано підтримати Антикорупційний порядок денний, який був складений коаліцією з 23-х профільних організацій. Із 44 кандидатів, які були зареєстровані, тільки 8 підтримали антикорупційний порядок денний. Двоє з восьми підтримавших в результаті зняли свої кандидатури з виборів.

  Після президентських виборів новообраний Президент Володимир Зеленський очікувано зіткнувся із супротивом Верховної Ради, оскільки тодішня провладна більшість була налаштована проти нього. Ще більше цей супротив посилився після інавгураційної промови Президента під час якої він заявив, що розпускає Верховну Раду VIII скликання.

   
 • Порядок денний встановлення справедливості: чи продуктивним був листопад? – блог Павла Левіна на
  Порядок денний встановлення справедливості: чи продуктивним був листопад? – блог Павла Левіна на "Ліга.Блоги"

  Як виконуються вимоги громадськості до Верховної Ради? Які питання вже успішно вирішено, а які провалені або взагалі не зачіпалися?

 • Як ремонтуються і будуються українські мости?
  Як ремонтуються і будуються українські мости?

  Команда Антикорупційного штабу, в рамках проекту “Карта ремонтів” вирішили дізнатись як ремонтуються і будуються українські мости. Хто ремонтує мости найбільше і на які суми. Хто зосереджений на великих інфраструктурних проектах, а хто латає дірки в мостах, які “стомились”.

 • 5 кроків антикорупційної реформи
  5 кроків антикорупційної реформи

  Після президентських та парламентських виборів у 2014 році протягом півтора роки в Україні були прийняті найважливіші антикорупційні закони. А вже в другій каденції Верховної Ради України сьомого скликання громадськості приходилося...

 • Більше ніж півтора роки без антикорупційної стратегії
  Більше ніж півтора роки без антикорупційної стратегії

  Починаючи з кінця 2017 року, Україна не має антикорупційної стратегії, яка визначає пріоритети та окреслює загальне бачення державної політики у сфері запобігання та протидії корупції. Разом із тим, цей документ є підставою для розробки і затвердження Державної програми з впровадження антикорупційної стратегії, де вже більш чітко і конкретизовано прописано план дій кожного з уже створених державних органів антикорупційної інфраструктури та інших органів державної влади. Через відсутність стратегії, відповідно, і антикорупційні органи діють незлагоджено, навіть, якщо не брати до уваги конфлікти і розбіжності, які у них періодично виникають. Питання розробки і затвердження антикорупційної стратегії, а потім і державної програми у сфері антикорупції, є системним, і таким, в якому зараз відчувається певний «штиль».

×