Аналітика
Мелітополь став одним із перших великих міст, які опинились під російською окупацією. Наразі єдиним обласним центром, який росіяни окупували, лишається Херсон, але Мелітополь окупували приблизно в той самий час — і місто із 155-тисячним населенням, яке чинило і продовжує чинити опір загарбникам, опинилось під окупацією. Хто з місцевих колаборантів сприяв захопленню міста і хто зараз «керує» від окупаційної влади, розповідаємо в цьому матеріалі. Стаття Антикорупційного штабу, інфографіка – Руху ЧЕСНО.
-
Окупації Маріуполя, який сьогодні залишається одним із найбільш понівечених міст України від російського вторгнення, сприяли чимало місцевих колаборантів. Розповідаємо про окупантську "верхівку" міста: хто зараз керує містом, яке росіяни майже повністю зрівняли з землею.
-
Ми розповідаємо лише про так звану верхівку — насправді колаборантів більше. Хоча їхній авторитет не настільки вагомий, аби набрати потрібну кількість персоналу для роботи.
-
Суд заборонив діяльність двох партій, до яких причетні херсонські колаборанти: розповідаємо про всіх
Насправді до двох заборонених партій належать не два колаборанти, а кілька їхніх прибічників, яких у Херсоні добре знають. Розповідаємо про них.
-
Слідчі української спецслужби зібрали достатньо доказів і свідчень очевидців, аби перед судом постав російський військовий, який підозрюється у вбивстві та зґвалтуванні мешканців Київщини.
-
Євгеній Мураєв: чому за інформацію про його місцеперебування обіцяють винагороду у 100 тисяч гривеньПро Євгенія Мураєва багато написано, але не зайвим буде нагадати, чому саме Мураєв — колаборант.
-
Якось ми підзабули про відомого блогера і менш відомого політика Анатолія Шарія, правда? А між тим він не лише знаний антиваксер, а ще й особа, яку підозрюють у вчиненні державної зради.
-
Володимира Сальдо добре знають херсонці — він 10 років очолював місто, був народним депутатом і депутатом міської ради двох каденцій. «Чорну конячку» Олександра Кобця не знають.
-
Колишній працівник заводу «здавав» позиції росіянам і навіть не приховував цього.
-
Іллю Карамалікова підозрюють у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому одразу ж обрали безальтернативний запобіжний захід - тримання під вартою.
-
Розповідаємо, що очікує колаборанта Царьова, якого з 2014 року підозрюють у державній зраді.
-
Ілля Сметанін — той самий скрипаль, який здав ворогу під обстріл Луцький аеропорт. Виявляється, він — доволі відома на Волині людина.
-
Антикорупційний штаб починає публікації матеріалів про зрадників і колаборантів. Нагадаємо, разом із НАЗК та Рух ЧЕСНО ми створюємо реєстр колаборантів, які сприяли вторгненню росії в Україну. Наразі у нас вже понад 200 фігурантів. Почнемо ж ми з тих, проти кого вже порушені кримінальні справи. Наприклад, із самопроголошеної “очільниця” Мелітополя Галини Данильченко.