Зміни в Кримінальному Кодексі України — Виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України

Зміни в Кримінальному Кодексі України — Виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України

В цій статті ми продовжимо розповідати вам про зміни в Кримінальний кодекс України, внесені під час повномасштабного вторгнення росії на територію України.

В попередньому матеріалі, яким розпочато серію статей про про зміни в Кримінальний кодекс України, внесені під час повномасштабного вторгнення росії на територію України, ми розповіли вам про статтю 111-1 Колабораційна діяльність.

03 березня 2022 року в Кримінальний кодекс, окрім описаної статті внесено чимало зміни. Однією із таких змін (доповнень), стало доповнення Кримінального кодексу України статтею 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

Закон, яким ця стаття була внесена до КК України, набув чинності 16 березня 2022 року. 

Як завжди, для зручності наведемо цю статтю:

"Стаття 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників

1. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої".

 

БЕЗРОБІТНИЙ АДВОКАТ З ЧЕРНІВЦІВ ГОТУВАВ ФЕЙКИ ДЛЯ ПРОПАГАНДИСТА РФ СОЛОВЙОВА

 

Як вбачається із Єдиного звіту про кримінальні правопорушення, який розміщений на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора за січень-грудень 2022 року, за цей період, за статтею 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників

 • відкрито 1 354 кримінальних проваджень; 

 • вручено 622 повідомлень про підозру; 

 • 513 кримінальних проваджень направлено до суду (з обвинувальним актом).

 

Згідно Єдиного звіту про кримінальні правопорушення, який розміщений на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора за січень-лютий 2023 року, за цей період, за статтею 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників:

 • відкрито 348 кримінальних проваджень; 

 • вручено 132 повідомлень про підозру; 

 • 78 кримінальних проваджень направлено до суду (з обвинувальним) актом.

 

Проаналізувавши інформацію у Єдиному державному реєстрі судових рішень, знайдено 33 вироки за вказаною статтею.

Серед проаналізованих вироків в частині із них затверджені угоди про визнання винуватості.

Розуміючи, що це, ймовірно, неповні відомості про кількість вироків, для отримання інформації про загальну кількість вироків за згаданою статтею Громадська організація “Антикорупційний штаб” звернулась із запитом про доступ до публічної інформації до Державної судової адміністрації України із проханням надати інформацію про загальну кількість вироків за статтею 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

 

Читайте також

 • Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової
  Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової

  Російський президент путін та уповноважена з прав дитини рф мають офіційні статуси підозрюваних у скоєнні воєнного злочину стосовно українських дітей. 

 • Чому не працює НАЗК?
  Чому не працює НАЗК?

  Одним із ключових пунктів Порядку денного встановлення справедливості, який запропонували підтримати політичним партіям, які беруть участь у передвиборчих перегонах, Коаліція громадських організацій, є перезапуск НАЗК. Першочерговими кроками експерти називають необхідність звільнення поточного керівництва агентства, обрання нового шляхом прозорого конкурсу та впровадження одноособового керівництва замість колективного, яке існує сьогодні.

 • Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?
  Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?

  Батьки по всій Україні за допомогою Карти ремонтів можуть контролювати як місцева влада бюджетним коштом ремонтує школи та садочки.

×