Безробітний адвокат з Чернівців готував фейки для пропагандиста Соловйова

Безробітний адвокат з Чернівців готував фейки для пропагандиста Соловйова

“Антикорупційний штаб” продовжує продовжує збір інформації про колаборантів для внесення у базу Реєстру воєнних злочинців

Ми бачимо і розуміємо участь державних зрадників та колаборантів у співпраці з ворогом та російськими військовими, а відповідно фіксуємо тих, які стають співучасниками злочинів під час воєнного стану. Маєте більше інформації — надішліть нам.

Чернівецька обласна прокуратура передала до суду на початку січня 2023 року обвинувальний акт стосовно мешканця Чернівців за фактом виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України та глорифікації російських військових (ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Ним виявився Сергій Кабеліс. За даними слідства, підозрюваний підтримує агресивну політику РФ та звинувачує українську владу в розв’язуванні та ескалації конфлікту. Громадянин активно коментував дописи росіян на сторінці спільноти у забороненій соціальній мережі "ВКонтакте", де звинувачував українську владу у нацизмі та розправі над російськомовним населенням, засуджував Революцію Гідності.

Крім того, у новинній стрічці російської спільноти, Сергій Кабеліс оприлюднював відеозаписи з українцями, які займають активну проукраїнську позицію та залишав під цими відео негативні коментарі на адресу громадян України.

Відповідно до висновку судово-лінгвістичної експертизи, у висловлюваннях підозрюваного наявні ознаки виправдовування та визнання правомірною збройну агресію Росії проти України та не визнання територіальної цілісності України.

Сергія Кабеліса було затримано у листопаді 2022 року. Раніше не судимий, у 2015 році припинив адвокатську діяльність і з того часу офіційно не працевлаштований. Суд вирішив тримати обвинуваченого під нічним домашнім арештом, з 21.00 до 06.00. Обвинувачений намагався 9 березня 2023 року укласти угоду про визнання вини з прокурором, отримавши за 3 роки умовного терміну, але суд на це не погодився і продовжив розгляд справи. 

15 березня 2023 року на 10:30 був запланований черговий розгляд справи в Шевченківському суді міста Чернівці.

В Єдиному реєстрі адвокатів зазначено, що право на заняття адвокатською діяльністю Кабеліса Сергія Феліксовича зупинено або припинено.

 

 

Читайте також

 • Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової
  Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової

  Російський президент путін та уповноважена з прав дитини рф мають офіційні статуси підозрюваних у скоєнні воєнного злочину стосовно українських дітей. 

 • Чому не працює НАЗК?
  Чому не працює НАЗК?

  Одним із ключових пунктів Порядку денного встановлення справедливості, який запропонували підтримати політичним партіям, які беруть участь у передвиборчих перегонах, Коаліція громадських організацій, є перезапуск НАЗК. Першочерговими кроками експерти називають необхідність звільнення поточного керівництва агентства, обрання нового шляхом прозорого конкурсу та впровадження одноособового керівництва замість колективного, яке існує сьогодні.

 • Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?
  Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?

  Батьки по всій Україні за допомогою Карти ремонтів можуть контролювати як місцева влада бюджетним коштом ремонтує школи та садочки.

×