Зміни в Кримінальному Кодексі України — Державна зрада

Зміни в Кримінальному Кодексі України — Державна зрада

В серії цих матеріалів ми розповідаємо про зміни у Кримінальний кодекс України, прийняті під час повномасштабного вторгнення росії на територію України, статистику розслідувань та притягнення до відповідальності.

У попередніх матеріалах ми в загальному розповіли про доповнення кримінального кодексу такими статтями, як 111-1 Колабораційна діяльність та 436-2 Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

03 березня 2022 року в Кримінальний кодекс, крім згаданих вище статей, внесено чимало зміни. 

Однією із таких змін (доповнень), стало викладення у новій редакції статті 111. Державна зрада.

В новій редакції 111 статтю кримінального кодексу доповнено частиною другою, якою передбачена відповідальність за вчинення державної зради в умовах воєнного стану у вигляді покарання - позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Закон, яким ця стаття була внесена до КК України, набув чинності 07 березня 2022 року. 


САМОПРОГОЛОШЕНИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА БЕРДЯНСЬКА ЗАОЧНО ЗАСУДЖЕНИЙ НА 15 РОКІВ

 

Як вбачається із Єдиного звіту про кримінальні правопорушення, який розміщений на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора за січень-грудень 2022 року, за цей період, за статтею 111. Державна зрада:

 • відкрито 1 957 кримінальних проваджень; 

 • вручено 609 повідомлень про підозру; 

 • 309 кримінальних проваджень передано до суду (з обвинувальним актом).

 

У Єдиному звіті про кримінальні правопорушення, який розміщений на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора за січень-лютий 2023 року, за цей період, за статтею 111. Державна зрада:

 • відкрито 215 кримінальних проваджень; 

 • вручено 37 повідомлень про підозру; 

 • 11 кримінальних проваджень направлено до суду (з обвинувальним) актом.

 

Проаналізувавши інформацію у Єдиному державному реєстрі судових рішень, за період з 08.03.2022 по 12.03.2023 знайдено 221 вирок за вказаною статтею.

Розуміючи, що це, ймовірно, неповні відомості про кількість вироків, для отримання інформації про загальну кількість вироків за згаданою статтею Громадська організація “Антикорупційний штаб” звернулась із запитом про доступ до публічної інформації до Державної судової адміністрації України із проханням надати інформацію про загальну кількість вироків за статтею 111. Державна зрада.

 

Читайте також

 • Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової
  Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової

  Російський президент путін та уповноважена з прав дитини рф мають офіційні статуси підозрюваних у скоєнні воєнного злочину стосовно українських дітей. 

 • Чому не працює НАЗК?
  Чому не працює НАЗК?

  Одним із ключових пунктів Порядку денного встановлення справедливості, який запропонували підтримати політичним партіям, які беруть участь у передвиборчих перегонах, Коаліція громадських організацій, є перезапуск НАЗК. Першочерговими кроками експерти називають необхідність звільнення поточного керівництва агентства, обрання нового шляхом прозорого конкурсу та впровадження одноособового керівництва замість колективного, яке існує сьогодні.

 • Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?
  Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?

  Батьки по всій Україні за допомогою Карти ремонтів можуть контролювати як місцева влада бюджетним коштом ремонтує школи та садочки.

×