Не лише російські ракети: як відреагувала влада на знищення 200-річної пам'ятки у Києві

Не лише російські ракети: як відреагувала влада на знищення 200-річної пам'ятки у Києві

10 серпня на Подолі у Києві, попри відсутність дозвільних документів та опір місцевих активістів, знесли 200-річну старовинну дерев’яну садибу. Кияни обурені, а столична влада заявила, що не надавала дозволу на демонтаж та звернеться до правоохоронців для перевірки законності дій власника будівлі. Як реагує Міністерство культури та інформаційної політики?

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв прокоментував ситуацію зі знесенням старовинної дерев’яної садиби на Подолі, яка була зведена у Києві в 1811 році.

В ефірі телемарафону в.о. міністра культури зазначив, що столиця втратила історичну садибу, тому що вона не мала жодного охоронного статусу.

За його словами, документи, які отримало міністерство, були розглянуті згідно регламенту та процедури визначеної законодавством і "цей об’єкт потрапив до нас без будь-якої ознаки, яка могла б захистити його".

"Було встановлено, що за даною адресою будівля не має статусу пам’ятки. Не віднесена була навіть до щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Не мала статусу цінної історичної забудови. Більш того, вона не значилася навіть як значна або рядова історична забудова. Це реєстри, я зазначаю, які ведуться безпосередньо міською владою, тобто місцевим управлінням охорони пам’яток. В такому випадку, надання або відхилення проекту обумовлюється виключно пам’ятко-охоронними обмеженнями, які діють стосовно конкретних будівель за історико-архітектурним опорним планом міста Києва", - підкреслив Карандєєв.

Він додав, що після проведеного нещодавно грунтовного дослідження, виявилось, що навіть чинний історико-архітектурний план, який був затверджений міською владою, не містить ніяких обмежень стосовно цієї будівлі.

"Вийшла така формальність ситуації, коли фахівці міністерства культури не мали абсолютно ніяких правових підстав відмовити у погодженні цього проекту. І вони поступили згідно чинного законодавства, абсолютно правильно видавши погоджувальні документи. Скажу так, що формальна відмова була б розцінена, як неправомірна і могла бути розглянута замовником (проекту, - УНІАН) в суді. Це та формальна сторона, яку я можу прокоментувати", - підкреслив Карандєєв.

В.о. міністра культури зазначив, що з точки зору громадянської позиції - дуже прикро, що відповідальні за охорону культурної спадщини Києва фахівці, навіть не звернули увагу на старовинний об’єкт, розташований в сотнях метрів від їхнього офісу.

"Нажаль, ті, хто мусив би опікуватися об’єктами спадщини, а саме, фахівці столичного управління охорони культурної спадщини, не знайшли можливості на відстані буквально 500 метрів від свого офісу, звернути уваг на цей об’єкт, надати йому хоча б малесенький охоронний статус", - констатував Карандєєв.

Він додав, що все ж таки існують шанси на відповідальність у правовому полі. "Є один момент, на який я звертаю увагу і правоохоронців, в тому числі. Те, що в проектних документах, які зазначалися на реконструкцію цього об’єкта, не було зазначено його знесення. Тобто, мені здається, якщо дослідити правомірність дій забудовників з цієї сторони, то можна буде віднайти певні порушення і вступити в діалог у правовому полі", - пояснив Карандєєв.

Читайте також

 • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
  Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

  Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

 • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
  Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

  Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

 • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
  Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

  Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

 • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
  Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

  Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

 • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
  #едекларації сильного та незалежного з причіпом

  Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

 • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
  Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

  Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×