Прокуратура порушила кримінальну справу щодо обстрілу росіянами історичного центру Нової Каховки

Прокуратура порушила кримінальну справу щодо обстрілу росіянами історичного центру Нової Каховки

Херсонська обласна прокуратура порушила кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України щодо російського обстрілу будівлі Виконавчого комітету Новокаховської міської ради та житлового будинку поруч. 

Про це повідомляє «Антикорупційний штаб». Саме за заявою юристів організації відкрили кримінальне провадження.

Стаття, за якою порушили провадження, передбачає покарання зокрема за розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій

Документ Херсонської обласної прокуратури / Антикорупційний штаб

Документ Херсонської обласної прокуратури / Антикорупційний штаб
 

Документ Херсонської обласної прокуратури / Антикорупційний штаб

Документ Херсонської обласної прокуратури / Антикорупційний штаб

Про руйнування об'єктів повідомила на своїй сторінці архітекторка Єлизавета Євсеєва, яка і зазначила особливості руйнувань, дату та місце, додала фото: «З аналізу фото з окупаційних пабліків бачимо пошкодження адміністративної будівлі, так званого Білого Дому: головний фасад, перехід в лівий ризаліт, влучання в стіну, пробиті перекриття, ушкодження вікон. Ще один будинок ансамблю центральної площі — наріжний триповерховий будинок по проспекту Дніпровському, 21. Бачимо зруйнований еркер, що виходить на адміністративну будівлю. Обстріл здійснено 9 листопада 2024 року. Є постраждалі та загиблі мешканці».

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої

 

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої
 

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої

Руйнування в Новій Каховці / Фото Єлизавети Євсеєвої

 

Громадська організація «Антикорупційний штаб», яка нині займається фіксацією та документуванням російських злочинів, зокрема в царинні руйнування об'єктів культури та культурної спадщини, подала заяву про відкриття кримінального провадження — і за цією заявою провадження відкрили.

Об'єкт культурної спадщини «Забудова історичного центру міста Нова Каховка», що занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією місцевого значення, затвердженого Наказом Міністерства культури України № 322 від 18.04.2017, включає в себе Виконавчий комітет Новокаховської міської ради, йдеться у зверненні до правоохоронців від ГО «Антикорупційний штаб».

Також відомо, що 15 березня 2024 року Історичний центр міста Нова Каховка набув статусу пам’ятки містобудування та монументального мистецтва національного значення (Постанова Кабінету Міністрів України № 342). Ця подія стала логічним завершенням багаторічної науково-дослідної роботи, розпочатої НДІ теорії та історії архітектури і містобудування. Наприкінці 1980-х група вчених під керівництвом М. Андрущенка розробила історико-архітектурний опорний план міста Нова Каховка, який був затверджений у 1991 році. У 2001 році місто внесли до переліку історичних населених місць України. У 2013 році окремими пам’ятками місцевого значення стали комплекс споруд Каховської ГЕС, ансамбль Центральної площі з адміністративною будівлею і Палацом культури, з ротондами та декоративною парковою огорожею. У 2017 році забудову історичної частини міста внесли до Державного реєстру пам’яток як пам’ятку архітектури, містобудування та монументального мистецтва місцевого значення.

Місто Нова Каховка перебуває під окупацією з 24 лютого 2022 року, знаходиться на лінії фронту та під постійною загрозою знищення. Новий статус історичного центру, хоча і не забезпечує прямого захисту від руйнувань, підтверджує красу та унікальність міста, створеного працею архітекторів та художників, а також його місце в національній культурній спадщині України, також зазначають у зверненні.

Читайте також

  • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
    Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

    Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

  • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
    Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

    Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

  • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
    Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

    Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

  • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
    Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

    Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

  • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
    #едекларації сильного та незалежного з причіпом

    Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

  • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
    Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

    Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×