Очільник юридичного відділу Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області, а у майбутньому – суддя Житомирського адмінсуду Дмитро Леміщак задекларував квартиру у Луцьку, будинок на Львівщині та рахунки в 15 банках. Окрім зарплати у Службі відновлення та розвитку інфраструктури він мав дохід і від найбільшого її підрядника – товариства «Волиньдорбуд». Чи можна це вважати конфліктом інтересів, поцікавився Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
Син начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області Михайла Леміщака Дмитро Леміщак незбаром стане суддею на Житомирщині. У січні цього року він пройшов співбесіду у Вищій кваліфікаційній комісії суддів. За її результатами його рекомендували призначити до Житомирського окружного адміністративного суду. 11 квітня 2024-го Вища рада правосуддя прийняла рішення про внесення подання Президентові України щодо його призначення.
«Чому Житомирський адміністративний суд? Бо у Волинському не було вільної посади. У мене – хороший рейтинг і я міг вибирати посеред 30 судів. Житомирський був найближчим географічно», – прокоментував своє рішення Дмитро Леміщак.
До цього Дмитро Леміщак працював у волинській прокуратурі та був адвокатом. На час співбесіди він очолював юридичний відділ Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області (перейменована Служба автомобільних доріг, – авт.), яка займається будівництвом та ремонтом автошляхів державного значення.
Дмитро Леміщак проживає з 2020 року в квартирі у Луцьку разом із дружиною Юлею та сином Андрієм. Площа помешкання – 76 квадратів, вартість – 1,14 мільйона гривень. Окрім цього у Дмитра Леміщака у спільній власності з Галиною Леміщак є дві земельні ділянки та будинок на 95,7 квадратів в Бродах Львівської області. Ще Дмитро Леміщак декларує безплатне користування офісом у Луцьку, який належить адвокатській компанії «Конфідент». Власниками цієї компанії є Сергій Сафулько та Юрій Щирба.
Пересувається родина Леміщаків на Mercedes Benz ML-350, який був придбаний новим у 2008 році за 778 тисяч гривень. До речі, цим автомобілем користувався і батько Дмитра Леміщака.
За основним місцем роботи – в Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області – Дмитро Леміщак заробив торік понад пів мільйона гривень, або 42,2 тисячі гривень в середньому на місяць. А також задекларував дохід у 189 тисяч від головного підрядника цієї структури – товариства «Волиньдорбуд».
«Я з «Волиньдорбудом» працюю як адвокат набагато більше, ніж керував юридичним відділом Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області. В товаристві я допомагаю юридичним супроводом водіям. І жодного разу ніякі інтереси не пересікалися», – прокоментував Дмитро Леміщак.
«Сила правди» поцікавилася у голови ГО «Антикорупційний штаб» Сергія Миткалика чи можна такі доходи розцінювати як конфлікт інтересів. В Антикорупційному штабі повідомили, що така робота за сумісництвом не є конфліктом інтересів. Адже Леміщак не був публічною особою і за останні роки подавав лише декларації кандидата на посаду.
Надавав торік юридичні послуги Дмитро Леміщак і сільськогосподарському товариству «П’ятидні». Там йому заплатили 450 тисяч гривень.
«Так це теж за юридичні послуги», – пояснив походження прибутку Дмитро Леміщак.
Він також отримав 3000 гривень від надання правової допомоги Степану Шикалюку. Інші його доходи за 2023 рік складалися з виплати у розмірі 412,2 тисячі гривень від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, майже 180 тисяч гривень банківських процентів та 821 гривні «кешбеку» від банків. Загалом сумарний дохід за 2023 рік Дмитра Леміщака сягнув понад 1,7 мільйона гривень.
Його дружина Юлія одержала торік 251,4 тисячі гривень зарплати від Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області та 887 гривень банківських процентів.
Заощадження Дмитро Леміщак тримає аж у п’ятнадцяти банках. На рахунках у нього – 1,3 мільйона гривень, 35,2 тисячі доларів, а також 3 євро. У банківському сейфі він тримає також 24,5 тисячі доларів. Дружина має на банківських рахунках 31,2 тисячі гривень, 5 доларів та 9 євро. Родина Леміщаків зберігає і готівку: у Дмитра Леміщака це – 93 тисячі гривень та 5100 доларів, а у дружини – 325 тисяч гривень.
Володіє Дмитро Леміщак і державними облігаціями. Їх у нього – 12. Вартість кожної – 37 тисяч гривень. Ще майбутній суддя декларує незначну кількість криптовалюти – 0,007 біткоїна вартістю 4422 гривні.