В заходах Тижня доброчесності взяли участь кілька тисяч освітян, школярів, студентів та публічних службовців

В заходах Тижня доброчесності взяли участь кілька тисяч освітян, школярів, студентів та публічних службовців

Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів щорічний Тиждень доброчесності, організувавши низку заходів для закладів освіти та публічних службовців. Ця ініціатива покликана популяризувати принципи доброчесності, прозорості та боротьби з корупцією в Україні. В заходах взяли участь кілька тисяч освітян, школярів, студентів та публічних службовців

Однією з центральних подій Тижня став Всеукраїнський урок доброчесності, до якого долучилися школи з різних куточків України. За словами представниці Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК Альони Хилько, головне завдання таких уроків — виховати майбутнє покоління, яке будуватиме країну без корупції.

“Завдяки цікавій формі подачі матеріалу та інтерактивним завданням учні змогли краще зрозуміти, що таке доброчесність, корупція, хабарництво, чому доброчесність є основою справедливого суспільства та як кожен з учнів може сприяти утвердженню цих цінностей у повсякденному житті. Уроки мали практичне значення, адже акцент був зроблений на прикладах із реального життя, які допомогли дітям усвідомити важливість своїх дій у майбутньому”, — зазначила директорка київського ліцею «Голосіївський» №241 Наталія Шульга.

Інтерактивні уроки доброчесності та антикорупції для українських школярів разом із працівниками Офісу доброчесності НАЗК також провели студенти, які є учасниками проєкту “Прозорі університети” та вивчають дисципліну “Антикорупція та доброчесність”. Учні дізналися про форми корупції, її наслідки та роль кожного в боротьбі з цим явищем. Уроки проходили як в онлайн, так і в офлайн форматах, а всі учасники отримали сертифікати про участь.

Форум “Доброчесність для освіти” зібрав понад 100 освітян, школярів і батьків. Разом вони обговорили, як зробити систему освіти доброчеснішою та прозорішою.

Студенти з понад 20 українських вишів, що вивчають курс “Антикорупція та доброчесність”, взяли участь в онлайн-лекціях, на яких обговорювали ефективні стратегії боротьби з корупцією, методи протидії інтернет-шахрайству та роль доброчесності в суспільному житті. Серію таких лекцій провели представники НАЗК, Кіберполіції і громадського сектору. Зокрема, радник Голови НАЗК Олександр Стародубцев розповів про те, що таке доброчесність на рівні особистості, держави та країни, і чому важливо дотримуватись високих етичних стандартів у всіх сферах життя. А голова правління ГО “Антикорупційний штаб”, заступник голови Громадської ради при НАЗК Сергій Миткалик ознайомив студентів з інноваційними диджитал інструментами для громадської участі та моніторингу антикорупційних процесів.

Крім того, в рамках Тижня доброчесності провели низку вебінарів та тренінгів для публічних службовців. Зокрема, вебінар з питань фінансової доброчесності зібрав понад 4 тисяч учасників. Серед них були керівники організацій та установ, уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції, представники служб управління персоналом, працівники державних органів та органів місцевого самоврядування.

“Учасники продемонстрували високу активність та зацікавленість в усіх наших заходах. Школярі із захопленням брали участь у дискусіях, студенти активно долучалися до ініціатив, а публічні службовці надають зворотний зв’язок про впровадження отриманих знань на практиці”, — зазначила Альона Хилько, менеджерка проєкту “Прозора школа”.

Читайте також

  • Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.
    Держаудитслужба підтвердила наявність порушень у тендері, через який втрачено 1,8 млн.грн.

    Державна аудиторська служба підтвердила наявність тендерних порушень, через які вже втрачено близько 1,8 млн. грн. бюджетних коштів. Антикорупційний штаб Києва вже писав про численні порушення на одному з тендерів від  Кремінської міської ради, що на Луганщині. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, вище згадана, Кремінська міськрада провела тендер на реконструкцію системи водопостачання. Переможцем виявилася компанія ТОВ "Домінант Траст Сервіс" із найвищою ціновою пропозицією – 3,9 млн. грн. В цей же час, на тендері брало участь ще 10 інших компаній, пропозиції яких було відхилено з різних причин: – замовник вимагав від учасників надання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, однак рівень складності заявленого об’єкту не вимагав наявність такої ліцензії.

  • Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні
    Держаудитслужба проведе перевірку реконструкції котельні

    Чиновники у Верхньому Рогачику хотіли нажитись на реконструкції шкільної котельні. Антикорупційний штаб оскаржив закупівлю в Держаудитслужбу.   3 жовтня 2016 року КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» оголосила закупівлю «Реконструкція котельні загальноосвітньої школи, с. Первомаївка і Верхньорогачицького району Херсонської області /монтажні роботи/»  з очікуваною вартістю 1 026 268 грн. 11 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого перемогу отримала компанія ПП «РИК» з найдорожчою ціновою пропозицією – 1 026 267,60 грн. Слід відзначити, що пропозиція ПП «РИК» у ході аукціону залишилась незмінною. 20 жовтня замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ПП «РИК».

  • Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину
    Аудиторська служба перевірить закупівлю бензину

    Антикорупційний штаб виявив чергову спробу дніпропетровських чиновників «наваритися» на закупівлі бензину. Держаудислужба вже відреагувала на звернення Антикорупційного штабу. 4 жовтня 2016 року Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Спецавтобаза» оголосило закупівлю талонів на бензин А-95 з очікуваною вартістю 137 250 грн. 13 жовтня 2016 року було проведено аукціон, за результатами якого від учасників були отримані наступні пропозиції: ТОВ «Торговий дім «Нєфтек» - 124 363,75 грн. , ТОВ «Східна нафтогазова компанія» - 124 989 грн. та ТОВ «Пром Гарант Плюс» - 131 150 грн. Переможцем була обрана компанія із найдорожчою ціновою пропозицією -  ТОВ «Пром Гарант Плюс», яка жодного разу не понизила свою цінову пропозицію в ході аукціону. Натомість дешевші пропозиції інших компаній безпідставно було відхилено замовником.

  • Викрили схему по закупівлі шкільних вікон
    Викрили схему по закупівлі шкільних вікон

    Чиновники Печерської РДА обрали найдорожчу цінову пропозицію від компанії, яка не виконала роботи до кінця. Антикорупційний штаб вже оскаржив закупівлю. У березні 2016 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА оголосила тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) в школі № 134, iменi Ю. Гагарiна на вулиці Печерський узвіз, 13-а. Очікувана вартість – 1 млн. грн. Участь у тендері взяли 4 компанії з такими ціновими пропозиціями: ТОВ Промбуд-Пласт – 599 999 грн. , ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Новобуд» - 600 000 грн. , ТОВ «Каскад-СД» - 627 303 грн. та ТОВ «Укрмонтажлюкс» - 949 985 грн. За дивним збігом обставин, чиновники печерської РДА визначили переможцем компанію з найвищою ціновою пропозицією – ТОВ  «Укрмонтажлюкс».

  • #едекларації сильного та незалежного з причіпом
    #едекларації сильного та незалежного з причіпом

    Рибинський Андрій Ігорович, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС має суттєву різницю між наявними активами та доходами. За 2016 рік та 4 місяці цього року заробив 80 тис грн, при цьому задекларував земельну ділянку 1587 кв м у с. Стоянка під Києвом (там купа дорогих дач і дуже дорога земля), там же - недобудований будинок на 250 кв м та причіп, при тому, що жодного атомобіля у декларації не зазначено. Андрій Ігорович також зазначив, що фактично проживає у Києві, однак не вказав жоден об'єкт нерухомості в оренді чи на іншому праві користування у Києві. У пана Рибинського сім'ї немає, тому перевести на когось стрілки буде складно. І взагалі, з наступної декларації кудись пропав недобудований будинок під Києвом.

  • Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину
    Лайфак від київського прокурора як дешево купити машину

    Поки на травневих святах всі їли шашлички, Євген Олександрович Шаповалов, прокурор Прокуратури міста Києва, придбав собі авто Honda Accord 2008 року випуску за супер вигідною ціною - всього 149 000 грн!За нашим попереднім аналізом, ринкова ціна такої моделі авто становить щонайменше 190 341 грн, а взагалі такі автомобілі коштують більше 300 000 грн. Іншими словами - прокурор Євген купив авто із суттєвою знижкою, що є порушенням обмежень щодо отримання подарунків, бо знижка на авто теж кваліфікується як подарунок. Відповідно до Закону подарунок може бути не дорожче за 3 200 грн, а в цьому випадку маємо різницю близько 41 000 грн. Написали відповідне звернення в НАЗК. Просимо перевірити та притягнути до адміністративної відповідальності, що означає штраф та конфіскація подарунка.  .

×