20 вересня Верховна Рада зняла з посади голови комітету з питань свободи слова фігуранта Реєстру Zрадників Нестора Шуфрича. Під його керівництвом комітет став одним із найбільш закритих. Більше того, за понад рік роботи члени комітету розглянули лише два питання. Це найнижчий показник з-поміж усіх парламентських комітетів.
З огляду на те, що Верховна Рада України буде формувати новий склад комітету, громадський сектор та ЗМІ наголошують на тому, що для країни дуже важливо, щоб під час цієї процедури переформатування комітету були дотримані демократичні принципи.
Комітет з питань свободи слова має очолювати представник опозиції з бездоганною репутацією та державницьким мисленням, а до складу комітету мають увійти ті народні депутати, які готові захищати свободу слова як цінність. Ці депутати мають напрацьовувати відповідні законодавчі рішення, які захистять і посилять свободу слова під час воєнного стану.
Ліквідація комітету з питань свободи слова буде негативно сприйнята як українським суспільством, так і міжнародними партнерами, оскільки свобода слова — це важлива складова демократії. Для громадянського суспільства і ЗМІ заміна Шуфрича на представника однієї із депутатських груп, яка своїми голосами у парламенті системно підтримує рішення монобільшості, не буде ознакою того, що головування в комітеті з питань свободи слова віддали опозиції.
Заява відкрита до підписання. Звертатися за телефоном: +38 (067) 658 77 98 або заповнити гугл-форму.
-
Рух ЧЕСНО
-
Детектор Медіа
-
Українська правда
-
Главком
-
Radio NV
-
Дзеркало тижня
-
Антикорупційний штаб
-
Інститут законодавчих ініціатив
-
Автомайдан
-
DeJURE
-
Центр спільних дій
-
Bihus.Info
-
Опора
-
ZMINA
-
ЦПК
-
Центр політико-правових реформ
-
Наші гроші
-
МОСТ (Херсон)
-
CASE Україна / Ціна держави
-
LIGA.net
-
Громадське радіо
-
Ґрунт
-
Інститут масової інформації
-
Автомайдан Вінниччини
-
Культурна дія
-
Погляд
-
Своя Хата
-
Vinnytsia Press Point
-
Новини Вінниці
-
Відсіч
-
ГІТ
-
Еспресо
-
Захист-Є