ЧВК «Вагнер»: Пригожин записав відео зізнання у воєнному злочині

ЧВК «Вагнер»: Пригожин записав відео зізнання у воєнному злочині

Воєнний злочинець Євген Пригожин заявив, що російські найманці більше не будуть брати у полон українських захисників, натомість "вбиватимуть усіх на полі бою".

Про те, що "вагнерівці" більше не братимуть полонених, Пригожин заявив, коментуючи аудіозапис, опублікований 23 квітня у Telegram-каналі "Разгрузка Вагнера".

Така заява очільника російських військових найманців Пригожина є воєнним злочином.

Вбивство військового, який здається у полон, жорстоке поводження з полоненими, а так само наказ не брати полонених – воєнні злочини, зазначає на своїй фейсбук-сторінці Міністр юстиції України Денис Малюська.

В Управлінні ООН з прав людини (УВКПЛ) зазначають, що наказ про страту без суду та слідства військовополонених «з подальшим їх убивством або спробою вбивства, є воєнним злочином - так само як і заява про те, що пощади не буде».

Відповідальність за порушення законів та звичаїв війни передбачена статтею 438 Кримінального кодексу України де вказано, що жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни (наприклад, віддання наказу “полонених не брати”), що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій - караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Ті самі діяння, якщо вони поєднані з умисним вбивством, - караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

ГО “Антикорупційний штаб” продовжує збір інформації про колаборантів та окупантів для внесення у базу Реєстру воєнних злочинців, який створено разом зі "Слідство.Інфо". 

Ми бачимо і розуміємо участь державних зрадників та колаборантів у співпраці з ворогом та російськими військовими, а відповідно фіксуємо тих, які стають співучасниками злочинів під час воєнного стану. Маєте більше інформації — надішліть нам.

До речі, Пригожин в нашому Реєстрі воєнних злочинців вже є, в компанії з іншими.

×