Доброчесність для молоді: впроваджуємо комплекс формальної та неформальної освіти для протидії корупції

Доброчесність для молоді: впроваджуємо комплекс формальної та неформальної освіти для протидії корупції

У червні  спільно з Офісом доброчесності НАЗК та Українською студентською лігою за підтримки Програми розвитку ООН та Міністерства закордонних справ Данії стартував проєкт “Доброчесність для молоді”. 

 

Вже за 3 тижні студенти пілотних 10 університетів будуть вивчати дисципліну “Антикорупція та доброчесність”. Молодь повинна мати можливість впливати на політичні процеси, брати участь у роботі громадських організацій та сприяти прозорості і відкритості у владних структурах. Це не лише дозволить молоді висловити свої думки та ідеї, але й стимулюватиме їх до активної участі в суспільному житті і забезпечить відчуття відповідальності за долю своєї країни.

 

Його мета – підвищити рівень обізнаності молоді в темі антикорупції та доброчесності й посилити вплив на процеси прийняття рішень у своїх громадах. А в майбутньому – поширити знання на все населення України. 

 

 

Доброчесність серед молоді – зменшить рівень корупції в рази 
 

Корупція є однією з найбільших загроз суспільству в усьому світі, підриваючи довіру громадян до влади, порушуючи справедливість і гальмуючи соціально-економічний розвиток. Однак, навіть у такому недосконалому світі, існує надія на покращення. Молодь, яка відіграє важливу роль у формуванні майбутнього суспільства, може стати драйвером змін і зменшити рівень корупції. 

 

Доброчесність – одна з якостей особистості, яка проявляється в готовності та здатності діяти відповідно до моральних норм, етичних принципів та соціальних стандартів. Доброчесна особа неухильно діє, спираючись на спроможність робити виключно морально правильний вибір в ситуаціях, де це необхідно. Важливо зазначити, що ця внутрішня риса людини спонукає до формування суспільно сталих засад справедливості, що створює фундамент для побудови здорових та етичних взаємин у кожній сфері діяльності.  


Як формувати доброчесність
 

Перший крок – розширити розуміння про корупцію та її наслідки. Молодь повинна розуміти, як корупція впливає на суспільство, економіку та їхнє власне майбутнє. Освітні заклади, організації громадського сектору та урядові інституції мають активно сприяти цій свідомості, надаючи молоді можливості дізнатися про проблему та розглянути приклади успішної боротьби з корупцією.

Наприклад, Сінгапур вважають прикладом країни з мінімальним рівнем корупції та високою доброчесністю. Через рішучі антикорупційні заходи, такі як суворі закони, ефективні антикорупційні органи та нульове толерування до корупції, Сінгапур зміг знизити рівень корупції і створити чесну та прозору систему управління. Швейцарія – ще одна з країн з мінімальним рівнем корупції та високою доброчесністю, яка займає перше місце в Індексі сприйняття корупції Transparency International (CPI) з 2013 року.

Досягнути цього вдалося завдяки незалежній судовій системі, прозорим урядовим процедурам та сильним засобам масової інформації. Країна також має високу культуру доброчесності, в якій люди цінують законність та справедливість.
 

Україна – на шляху до розвитку та впровадження всіх необхідних інституцій та проєктів, які сприятимуть подоланню корупції та збільшенню доброчесності. Принаймні, це один з головних етапів вступу в НАТО.  

 
×