Конфісковані у США 5,4 мільйони доларів російського олігарха вперше передають Україні з метою фінансування відбудови

Конфісковані у США 5,4 мільйони доларів російського олігарха вперше передають Україні з метою фінансування відбудови

Генеральний прокурор США вперше дозволив передання Україні конфіскованих російських активів. Ними стали 5,4 мільйони доларів, що зберігались на рахунках в американському банку. Про це пише Reuters, посилаючись на заяву Генпрокурора США.

Генеральний прокурор США Меррік Гарленд у середу 10 травня 2023 року санкціонував перше передання конфіскованих у США російських активів Україні з метою відбудови.

Кошти російського олігарха Костянтина Малофєєва були конфісковані судом США через звинувачення в ухиленні від санкцій. 

Передача коштів Україні стала можливою завдяки бюджетній поправці сенатора від Республіканської партії Ліндсі Грема, ухваленій Сенатом США в грудні 2022 року. 

"Хоча це перше передання Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відбудову України, воно не буде останнім", – заявив генпрокурор США М.Гарленд.

У лютому 2023 року Окружний суддя федерального суду Манхеттена дозволив конфіскувати 5,4 мільйона доларів, що належали російському олігарху Костянтину Малофєєву.

Малофєєв, який є власником телеканалу "Царьград ТВ", був звинувачений у фінансуванні сепаратизму в Криму й потрапив під санкції США ще у 2014 року. Вісьмома роками пізніше американська прокуратура звинуватила його в ухиленні від санкцій.

Наприкінці 2022 року прокурори заявили в суді, що мають право конфіскувати гроші на рахунку Малофєєва в банку Sunflower у Денвері, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру всупереч санкціям США.

Читайте також

×