Майно колаборанта Сальдо стягнуто в дохід держави рішенням Вищого антикорупційного суду

Майно колаборанта Сальдо стягнуто в дохід держави рішенням Вищого антикорупційного суду

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вирішив конфіскувати в дохід держави Україна майно Володимира Сальдо – колишнього народного депутата України, колишнього Херсонського міського голови, а нині херсонського колаборанта, який став головою “военно-гражданской администрации (ВГА) Херсонской области” після тимчасового захоплення території російськими військами. Про це повідомили 9 травня 2023 року на сайті ВАКС

Рішенням ВАКС у справі №991/3250/23 частково задоволено позов Міністерства юстиції України про застосування до Володимира Сальдо санкцій.

 

Володимиру Сальдо інкримінують колабораціонізм та державну зраду під час воєнного стану, а це передбачає до 15 років тюрми з конфіскацією майна. Справа стосовно державної зради Сальдо розглядається в Малиновському суді міста Одеса. 

 

Володимир Сальдо внесений до “Реєстру воєнних злочинців”, який ГО “Антикорупційний штаб” розробило спільно з журналістами “Слідство.Інфо”.

 

Загалом у дохід держави відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції» рішенням суду стягнуто 12 об’єктів нерухомості, земельні ділянки, нежитлові приміщення, автомобіль і акції у двох приватних товариствах.

 

Серед майна:

 • ПрАТ "Каштан" (ЄДРПОУ 02969774)  в Коростишівському районі Житомирської області (займається видобутком декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю);

 • 30% транспортної компанії "Дельта Сервіс" (ЄДРПОУ 02969774);

 • готель та триповерхова будівля у Херсоні;

 • будинок площею 226 квадрати у Херсоні;

 • квартири у Херсоні та Одесі;

 • апартаменти площею понад 300 квадратних метрів у Ялті;

 • квартира та два паркомісця у Ореанді;

 • декілька земельних ділянок;

 • автомобіль Volvo XC90;

Готель та триповерхова будівля комплексу “Затерянный мир” були пошкоджені у вересні 2022 року під час воєнних дій, про що повідомлялось ОК “Південь”.

 

Суд відмовився арештовувати майно, оформлене на доньку Сальдо Ірину, тобто Сальдо володіє ним опосередковано. Йдеться про такі об’єкти:

 • 55,56% ТОВ "Бебко-Авто" (ЄДРПОУ 38390892) (мережа автосалонів в Херсоні, яка є дилером автівок Volvo)

 • 40% уставного капіталу ТОВ "Конка" (ЄДРПОУ 32480173), зареєстроване в Херсоні (організація дозвілля) 

З дружиною Любов’ю Сальдо розірвав шлюб у 2021 році. Окрім доньки Ірини, яка вже доросла і проживає у Франції, Сальдо також має неповнолітню доньку Василину від депутатки Херсонської міської ради (“Блок Володимира Сальдо”) VIII скликання Ольги Співакіної. На колишнього зятя Сінькова Віталія Миколайовича встигли переоформити ПрАТ “Каштан”, 99,86% акціями якого володіє Любов Сальдо. 

Апеляційну скаргу можна подати до Апеляційної палати ВАКС впродовж 5 днів з дня проголошення рішення. 

Міністерство юстиції України планує оскаржувати рішення ВАКС в частині відмови на арешт частини майна Сальдо і готує апеляцію.

 

“Антикорупційний штаб” сподівається, що заочні рішення судів стосовно колаборантів, в тому числі стосовно Сальдо та членів його партії, що пішли на співпрацю з російськими окупантами, рано чи пізно будуть виконані і всі злочинці отримають покарання відповідно до українського законодавства.

 
×