Нардеп Фріс лобіює повернення куріння в заклади. Його сім’я володіє мережею ресторанів

Нардеп Фріс лобіює повернення куріння в заклади. Його сім’я володіє мережею ресторанів

Тютюнова правка нардепа Ігоря Фріса, зроблена на користь бізнесу сім'ї, має ознаки корупційного правопорушення.

 

Небезпечна правка 

На розгляді в економічному комітеті ВРУ знаходиться урядовий законопроєкт № 5616. З подачі депутатів Ігоря Фріса та Олександра Санченка під час підготовки до другого читання до законопроєкту запропонували правку, яка, фактично, нівелює нові антитютюнові норми, які набули чинності 11 липня. Депутати пропонують створити «спеціально відведені місця» для куріння тютюнових виробів. На практиці це означатиме фактичне повернення куріння у кафе, ресторани, зупинки транспорту та інші місця.

 

Приватний інтерес

Так от, виявилось, сім'яІгоря Фріса має готель у Буковелі- +та заклади громадського харчування в Івано-Франківській області. До них належать "ZimaSnow Ski&Spa",«КрепДеШин», Кальянна Lounge Matras, Бар Rondel Bar & Grill, Ресторан КрепДеШинок, Банька «Парна в Богдана». Більшість з них працює в мережі AllaCarte.

По суті правка Ігоря Фріса збільшить прибутки власного родинного бізнесу. Відтак, правку яку вніс та проголосував нардеп може бути вчинено в умовах конфлікту інтересів.

 

Конфлікт інтересів

Вчинення конфлікту інтересів народним депутатом є різновидом корупційного правопорушення. Ми обов'язково звернемось до НАЗК з метою перевірки вказаних фактів. Але позаяк це ще раз підтверджує, що між "тютюновим лобізмом" та корупцією досить тонка грань. Закликаємо народних депутатів провалити цю правку під час розгляду проєкту в другому читанні.

Читайте також

×