(Не) благодійні внески у ДНЗ "Сонечко", м. Хотин

(Не) благодійні внески у ДНЗ

«Благодійне», яке виявляється зовсім не благодійним або нав‘язування послуг за батьківські кошти у дитячому садочку «Сонечко» що у місті Хотин, Чернівецька область.
Під час розслідування подібних схем у дошкільних освітніх закладах, з нами зв’язалася небайдужа мама. Жінка поділилася своїм досвідом навчання доньки в садочку «Сонечко».
Перше – це «благодійні» внески. Ціни – не “столичні”, проте 400 гривень заплатити на видані вихователькою реквізити. Потім, в обов‘язковому порядку, мами та татусі надають у садочок квитанцію про оплату «благодійного» внеску, котру потрібно передати особисто виховательці.
Друге – це звичні фонди садочку та групи. Одна з мам повідомила нам, що раз у квартал батьки здають 50 гривень на фонд садочку та 50 гривень на фонд групи. Ці внески не є примусовими, але за словами мами, подаються як щось регулярне та абсолютно нормальне.
* Спойлер: ні, внески не мають бути регулярними та мати завчасно оголошену для всіх суму.
Всього в садочку навчається понад 230 дітей. Тому, неважко підрахувати, скільки додаткових коштів отримує садочок у рік. У вигляді вступних внесків – до садочка надходить близько 92 тисячі гривень. Через фонди – ще 92 тисячі. Тому у рік додатково до фінансування держави «Сонечко» отримує близько 184 тисячі гривень.
Як і у всіх садочках, у «Сонечку» проводяться дитячі ранки. Що це означає для батьків? Керівництво садочку висуває свого «кандидата» на посаду відеорежисера на всі свята. До того ж, цей «кандидат» – обов‘язковий, і батьки не мають право вносити свої корективи.
Але за слова однієї з мам якість та ціна відеозаписів бажають кращого…
Інша ж матуся повідомляє, що в батьків навіть не було вибору між тим, купувати диск у цього оператора чи ні, тому що купувати мали всі.
Антикорупційний штаб почав розслідування ситуації з дошкільним навчальним закладом «Сонечко», що у Хотині. Нами вже подано запит на отримання кошторису, фінансової інформації та звернення про публікацію цих документів онлайн. Ми перевіримо, чи дійсно ці внески є необхідними та чи використовуються вони доцільно. Будемо тримати вас у курсі.
Не забувайте, що якщо у призначенні вашого платежу пишеться «благодійне», то таким цей внесок і повинен бути. Відстоюйте свої права та перевіряйте, чи використовуються ваші кошти за призначенням.
Якщо маєте подібні історії, пишіть нам на пошту shtab.net@gmail.com 

Читайте також

×