28-29 жовтня 2024 року в Києві успішно відбувся тренінг на тему "Доброчесність та антикорупція", який зібрав майже 30 учасників із різних регіонів України. Організаторами заходу виступили ГО "Антикорупційний штаб" у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції та за підтримки міжнародних партнерів. Основною метою тренінгу було підвищення обізнаності молоді щодо принципів доброчесності та формування практичних навичок у сфері антикорупційної діяльності задля їх поширення представниками та представницями молодіжних центрів і просторів у своїх громадах.
Перший день заходу розпочався з презентації діяльності наших партнерів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у напрямку верховенства права та гармонізації законодавства України з нормами ЄС. Учасники також мали нагоду познайомитися один з одним під час інтерактивної сесії та обговорити значення доброчесності та антикорупційних принципів. Виступ Вікторії Скоробогатої з Офісу доброчесності НАЗК надав учасникам цінні теоретичні та практичні поради щодо формування доброчесності в особистій та професійній діяльності. Наступною сесією Сергій Миткалик, Голова Правління ГО “Антикорупційний штаб”, представив діджитал-інструменти, спрямовані на протидію та запобігання корупції, зокрема: Місцеві інтереси, Приховані інтереси, Карта ремонтів та інші. Завершення першого дня було присвячене основам тренерської діяльності, які провела Віра Усик, докторка економічних наук і експертка з молодіжної політики.
Другий день тренінгу розпочався з інтерактиву про антикорупційні органи, де учасники змогли взяти участь у грі "Антикорупційна істерика", “Вір- перевір”. Далі пройшла фасилітаційна сесія, спрямована на поглиблення розуміння ролі доброчесності в різних сферах життя, знову під керівництвом Віри Усик. Завершився день урочистим врученням сертифікатів та посібників “Антикорупція та доброчесність для студентської молоді: від теорії до практики”.
Протягом двох днів учасники тренінгу отримали знання про інструменти протидії та запобігання корупції, принципи доброчесності та діджитал-інструменти для антикорупційної роботи. Особлива увага приділялася практичним завданням і реальним кейсам, що дозволило учасникам одразу застосувати отримані знання на практиці та в подальшому допоможе поширювати принципи доброчесності в своїх громадах.
Учасники відзначили високий рівень організації заходу, професійність тренерів та практичну цінність отриманої інформації. Тренінг став платформою для обміну досвідом і створення нових ініціатив, спрямованих на підвищення рівня доброчесності та протидії корупції в українському суспільстві.
Відгуки учасників тренінгу:
Надільна Оксана Ігорівна, Молодіжний центр «HomeSpace» при Червоноградському Народному домі: “Їдучи на тренінг, не дуже розуміла: як таку, здавалось, складну тему можна подати цікаво. І дуже сподобалось поєднання теоретичних знань з практичними, ігровими методиками. Сподобалось, що не лише поділились теорією, але і методикою тренерської діяльності і як круто ця тема може бути подана”.
Вікторія Хоменко, ГО «Молодіжна фундація європейських ініціатив»: “Було достатньо практичних завдань. Неперевершені лектори, які могли довго утримувати аудиторію(щиро дякую їм!!)”.
Кравченко Ірина, КУ “Одеський муніципальний молодіжний центр”: “Сподобалась подача інформації, тренери- супер професіонали, динаміка тренінгу. Дієві інструменти. Неймовірний посібник. Щиро дякую за організацію і проведення тренінгу.Негативних сторін не було. Все на високому професійному рівні”.
Корнілова Анастасія, Молодіжний центр «Квітка душі»: “Усі аспекти навчання були корисними, бо 80% інформації була для мене новою. Планую поширювати свої знання та навички серед молоді громади та у соціальних мережах”.
Максим Шпак, МГО «Простір Молодіжного Активізму», МП “МолодьSpace”: “Планую у своїй громаді проводити тренінги для учнівської молоді та учнівських самоврядувань. Дуже сподобались інтенсивність та інформативність. Не було багато води, як це часто буває”.
Плануємо продовжити серію тренінгів, залучаючи молодь до активної участі у формуванні суспільства, вільного від корупції.
Тренінг для молодіжних працівників та працівниць «Доброчесність та антикорупція» проводився Міністерством молоді та спорту України та Всеукраїнським молодіжним центром в рамках програми «МІСТ» за підтримки проєкту «Доброчесність для молоді», що впроваджує ГО «Антикорупційний штаб» та Офіс доброчесності НАЗК за підтримки проєкту EU4Youth IV, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Федеративної Республіки Німеччина та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)