Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?

Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?

Учасники акції наочно продемонстрували, що учні середньої та старшої школи вкрай схильні піддаватися впливу реклами тютюнових виробів і потребують захисту від агресивного маркетингу тютюнової індустрії. Наукові дослідження довели, що підлітки-курці більш чутливі до будь-якої візуальної реклами тютюну, ніж дорослі.

 

«Здоровий розвиток дітей, школярів та молоді несумісний з курінням чи використанням електронних пристроїв для куріння. На жаль, дані досліджень демонструють, що майже 20% дітей у віці 13-15 років вживають тютюн або електронні пристрої для куріння. Наш обов’язок як батьків, як народних депутатів створити умови, за яких діти, народжені в Україні будуть захищені від будь-яких стимулів до початку куріння, тому я закликаю колег по Парламенту підтримати у другому читанні законопроєкт №4358», – зазначила народна депутатка України Лада Булах.

 

Фруктова електронна сигарета і сигарети зі смаком цитрусових, ванілі, шоколаду стає гачком для початку вживання нікотину і тютюну, що поступово призводить до виникнення залежності у дітей. Таким чином тютюнові компанії виховують покоління майбутніх курців тютюнових виробів, які приноситимуть їм шалені прибутки. Тютюнова індустрія б’є точно в ціль по підлітках та молоді, яких залучити до куріння найпростіше: через соціальні мережі, популярних блогерів та яскраві вивіски на вітринах магазинів.

 

«Як свідчить статистика, понад 60% українських курців викурили першу сигарету у віці до 18 років. Тютюнова індустрія приваблює підлітків  до куріння різноманітними солодкими смаками, які додають до сигарет – це приманка, яку необхідно заборонити. І таку норму містить антитютюновий законопроєкт, який я обов’язково підтримаю і закликаю зробити це моїх колег», – наголосив народний депутат України Володимир Крейденко. 

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів, що дорівнює населенню міста Мукачево. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

 

Серед основних нововведень, які пропонує законопроєкт № 4358, можна виділити, зокрема, такі:

 

  • куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;

  • медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65%;

  • впроваджується заборона продажу сигарет та тютюну для самокруток з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;

  • забороняється продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.

 

Ми також разом із громадськістю, яка сьогодні провела акцію в Києві, сподіваємося, що Верховна Рада України діятиме в інтересах суспільства, підтримає важливі норми задля захисту здоров’я людей та ухвалить антитютюновий законопроєкт №4358.

 

Читайте також

×