Свиняча печінка, штани та кукурудза: що закуповують держзаклади під виглядом закупівель від СOVID-19? (ІНФОГРАФІКА)

Свиняча печінка, штани та кукурудза: що закуповують держзаклади під виглядом закупівель від  СOVID-19? (ІНФОГРАФІКА)

17 березня  Президент підписав закон, що передбачає зміни до закону «Про публічні закупівлі». 

Всього за 15 днів дії Закону було укладено 5106 договорів. І якщо протягом місяця в рамках боротьби COVID-19 оголосили тендерів лише на суму 840 млн грн, то за перший тиждень квітня на дороги спрямували 7 млрд грн. І про яку пріоритетність тут можна говорити?

Йдемо далі. Максимальна одноразова сума витрат – на захисні медичні костюми (69,7 млн грн) маски та рукавички (61,4 млн грн). У порівнянні на апарати штучної вентиляції дихання за одним договором було закуплено у два рази менше лише на суму в 35 млн грн.

А тепер найцікавіше. Відповідно до закону, закуповувати можна лише ті товари, що будуть затверджені КМУ – медичні засоби, обладнання, засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби та антисептики.

У ході перевірки громадська організація “Антикорупційний штаб” з’ясував, що ряд державних установ продовжують закуповувати товари для своїх потреб. 

Наприклад, Національна академія прикордонної служби  уклала договори на купівлю нових ноутбуків, телевізорів, зеленого горошку, штанів та печінки під виглядом закупівель від COVID-19. 

Також під виглядом закупівлі від коронавірусу, на Одещині укладено договір на розробку проєктно-кошторисної документації щодо реконструкції дошкільного закладу освіти.

Тому наразі проводиться моніторинг державних закупівель, які спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. У разі підтвердження уникнення процедур – громадськість буде оскаржувати  закупівлі до контролюючих та правоохоронних органів.

Детальніше із витратами та найбільшими замовниками можна ознайомитися на інфографіці (див. нижче).

 

Проєкт фінансується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

 

Читайте також

×