Вокзал-пам’ятку у Тростянці відремонтують: оголосили тендер на 138 мільйонів гривень

Вокзал-пам’ятку  у Тростянці відремонтують: оголосили тендер на 138 мільйонів гривень

Служба відновлення та розвитку інфраструктури Сумської області оголосила тендер на 138 млн 321 тисячу 774 грн на реконструкцію залізничного вокзалу та привокзальної площі в місті Тростянець Охтирського району Сумської області. 

2 березня 2022 року росіяни окупували місто Тростянець на Сумщині. ЗСУ звільнили місто менше, ніж за місяць. Після важких боїв тут не майже не було вцілілих місць. Центр міста і район залізничного вокзалу особливо постраждали. 

Відбудову вокзалу в Тростянці проводять в межах експериментального проєкту з відновлення населених пунктів що постраждали внаслідок збройної агресії Росії, розповіли в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури в Україні.

Проєкт реконструкції  розробило Київське архітектурне бюро.

Вокзал «Тростянець-Смородине» відкрили ще у 1878 році: це була деревʼяна будівля. Її реконструювали вперше за радянського часу — у 1982 році. Це був індивідуальний проєкт – аналогів вокзалу у Тростянці не було. 

Новий проєкт вокзалу обіцяють зробити інклюзивним: без жодної сходинки. Центральний зал ремонтуватимуть з урахуванням європейських стандартів: з великою кількістю табло, уніфікованих покажчиків та зоною самостійного обслуговування куплі-продажу квитків. Під основною будівлею вокзалу буде укриття цивільного захисту. Також простір вокзалу об’єднає поїзди, автобуси, зручний під’їзд для транспорту, автобусну стоянку та парковку для приватного транспорту.

Натомість, окремі користувачі порталу Прозоро зазначають, що витрати на реконструкцію під час війни не на часі. Платники податків не мають сплачуючи податки ще й збирати кошти на армію! На їхню думку закупівля недоцільна та несвоєчасна. Про це було надіслано відповідне звернення до Держаудитслужби.  

На проєктування вокзальної площі у Тростянці оголосили окремий тендер — на 9,7 мільйонів гривень: посилання. Закупівлю виграло ТОВ «СУМСЬКИЙ ІНСТИТУТ АРХІТЕКТУРНОГО ПЛАНУВАННЯ»

Нагадаємо, що руйнування тростянецького вокзалу, як і інших об’єктів в Україні, зокрема об’єктів культури, ви можете знайти на нашій Карті відновлення та руйнувань.

 

 

Читайте також

×