Все, що ви хотіли знати про нардепа Олексія Ковальова, якого підозрюють у державній зраді

Все, що ви хотіли знати про нардепа Олексія Ковальова, якого підозрюють у державній зраді

 

Стабільні тютюнові інтереси, неголосування за санкції проти російської федерації, а згодом — дивна поїздка на рідну Херсонщину, звідки обирався народний депутат, і “росія навсегда”. Розповідаємо про тернистий шлях Народного депутата Олексія Ковальова: від простого юриста до колаборанта.

 

Що сталось у червні 2022 року і чому “росія навсегда”

 

8 червня 2022 року Народний депутат України Олексій Ковальов у своєму профілі у Фейсбук написав наступне: 

Вчера был на очень важном для меня, да и для всех феремеров в наших краях мероприятии -  первый заместитель Руководителя Администрации Президента Российской Федерации Сергей Кириенко встретился с фермерами Херсонской области

Во-первых, было заявлено, что Россия здесь всерьез и навсегда!

Во-вторых, на встрече мы озвучили все наши вопросы и пожелания

Все что так тревожит любого агропроизводителя Херсонской области:

- что делать с реализацией зерновых и технических культур урожая 2021 года

- что с урожаем 2022 года?

- кому и как продавать, какие рыночные, государственные и иные механизмы буду задействованы?

Все вопросы были обсуждены максимально детально.

Планируется полномасштабная интеграция аграриев Херсонщины в экономическую модель России.

Будут применяться все инструменты поддержки производителей аграрной продукции которые действует на территории РФ.

Думаю, что скажу не только про себя, но и других участников встречи - люди вышли с осознанием, что Россия нас слышит и понимает.

Кроме агарарных вопросов обсуждали и статус Херсонской области - повторюсь Россия навсегда и теснейшая интеграция с Россией уже происходит”.


 

У тому, що це писав саме Олексій Ковальов і його акаунт не зламали та не писали замість нього, місцеві упевнені. Їхня впевненість підкріпилась також відкриттям кримінальної справи. Ось що було.

 

Любов до тютюну: як Олексій Ковальов просував інтереси тютюнових компаній

Олексія Ковальова обрали Народним депутатом України у 2019 році — за мажоритарним округом №186 на Херсонщині, партія “Слуга народу”. Цей округ включає місто Голу Пристань та тодішні Голопристанський, Каланчацький, Олешківський, Скадовський райони і частину Чаплинського району. Для тих, хто раптом не знає, то ці райони включають величезні фермерські наділи та частину узбережжя Чорного моря. Це просто для розуміння обсягів можливих інтересів.

 

У Верховній раді IX скликання Олексій Ковальов увійшов до складу Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Саме там Антикорупційний штаб звернув увагу на інтереси Олексія Івановича — тютюнові інтереси. Ось власне перелік:

 

1. Мар’ян Заблоцький, Євген Петруняк та Олексій Ковальов зареєстрували альтернативний законопроєкт № 4358-1,

Напротивагу основному комплексному антитютюновому законопроєкту №4358, законопроєкт №4358-1:

- зберігає рекламу, спонсорство та продаж неповнолітнім електронних пристроїв для куріння (в Україні представлені під торговими марками IQOS, glo)

- запроваджує можливість відведення 50% від площі закладу ресторанного господаства для куріння електронних сигарет та пристроїв IQOS, glo".

Вже цікаво, правда? Але це лише початок. 

      

2. Ковальов — автор правок (№9, №15, №30, №34) до законопроекту № 4358, які можуть спричиняти юридичні колізії у законодавстві. 

     

3. Співавтор законопроєкту № 4101-2 від 01.10.2020 р., норми якого відтерміновують запровадження акцизів на ТВЕН та сигарили на рівні з сигаретами з 1.01.2021 року до 1.01.2022 року. Оціночні втрати держбюджту у разі відтермінування підвищення вказаного акцизу становили понад 5 млрд грн за рік.

 

Для України особливу загрозу становлять ТВЕН, які разом з електронними пристроями для куріння легально продаються особам до 18 років. Відповідно зростають ризики більшого залучення дітей та молоді до початку куріння у зв’язку із тим, що агресивна реклама чудово поєднується із ціновою доступністю цих виробів.

      

Помічницею депутата Ковальова є Валентина Хоменко - Генеральна директорка Української асоціації виробників тютюнових виробів "Укртютюн" (засновники - транснаціональні тютюнові корпорації), що підтверджує представництво депутатом інтересів учасників тютюнового ринку.


 

Придбання каналу, непідтримка санкцій проти росії та колабораціонізм

 

Доволі гучним стало придбання київського “4 каналу” — в грудні 2021 року. Причому канал придбали офіційно батьки Ковальова, а потім подарували йому. Нардеп навіть пояснив “прозору” схему купівлі, яку прозорою втім назвати доволі складно: «Усі центральні канали зазвичай мають походження з Кіпру. А це перша купівля у відкриту – без будь-яких сторонніх осіб. Тобто я купив на себе, точніше — на батьків, а батьки мені подарували… У нас є сімейний бізнес, який оформлений на батьків. Я сам юрист, тому вирішив зробити такий порядок правочину – батьки купили цей актив і подарували його мені», – каже Ковальов. Також нардеп зазначив, що «якщо в нього (каналу — ред.) зараз зробити правильні інвестиції, він дасть більше покриття і більше впізнаваності у глядачів». Втім, інвестиції до каналу так і не прийшли, а працівники натомість скаржились і на те, що новий власник не звертає уваги на канал, і навіть на відсутність зарплати.

 

28 квітня працівники каналу оприлюднили відкриту заяву щодо поведінки Олексія Ковальова:

Заява колективу «4 каналу» щодо Олексія Ковальова.

Ми, працівники «4 каналу», ось уже понад 4 роки працюємо під гаслом «геть чисто український канал».

Протягом всього часу ми завжди працювали для українців в рамках проукраїнської риторики.

Це зараз все українське є модним, але чотири роки тому, коли наш канал тільки зароджувався, працювати в рамках проукраїнської риторики було вкрай складно і, на жаль, не надто популярно.

Багато хто дивувався, чуючи від наших ведучих слово «етер» замість «ефір», «маратон» замість «марафон» та інші чисто українські слова, і перемикав канал далі.

Однак, ми продовжували інформаційну боротьбу проти проросійських наративів, розуміючи їх небезпеку вже тоді.

В телепередачах каналу відверто розповідали про героїчну історію України, злочини росії проти українського народу та чітко відділяли добро від зла.

На каналі працювали такі  яскраві патріотичні лідери думок як Яніна Соколова, Антін Мухарський, Тетяна Даниленко, Андрій Іллєнко, Остап Дроздов, Денис Бігус та інші.

Гострі висловлювання з наших етерів нерідко потрапляли в поле зору російських пропагандистських телеканалів і обговорювались ними як ворожі.

«4 канал» навіть оштрафували за підтримку нашим ведучим закриття телеканалів медіахолдингу Медведчука та гостру критику їх глядачів.

Канал спонсорував українські культурні заходи, проводив зйомки кліпів для патріотичних пісень музичних колективів «Широкий Лан», «Сестри Тельнюк», «Узвар», «Нумер 482» та інших.

Канал знімав просвітницькі фільми про історію Гімну України, Українську повстанську армію та тернистий шлях до здобуття нами Незалежності.

Наприкінці грудня 2021 року наш телеканал придбала родина народного депутата України від партії «Слуга народу» Ковальова Олексія Івановича — аграрного бізнесмена з Херсонщини.

Ковальов давав публічні гарантії збереження проукраїнської редакційної політики та потужних інвестицій в  розвиток каналу.

24 лютого росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.

З перших днів війни Олексій Ковальов не виходив на зв‘язок та не надав каналу та його працівникам жодної підтримки.

Натомість «4 канал» з перших днів долучився до спільного телемарафону і почав транслювати на своїх частотах «Єдині новини» для протидії ворожій пропаганді.

Від початку повномасштабного вторгнення росії канал позбавлений можливості заробляти на рекламі й тому у нашого підприємства зараз накопичилось багато боргів: деякі податки, оренда приміщення, плата за послуги провайдерів, але в першу чергу, працівники каналу не отримують заробітну плату.

Олексій Ковальов як власник міг би надати підприємству фінансову допомогу, але він не виходить на зв‘язок.

Попри це, зі ЗМІ відомо, що зараз Ковальов перебуває на окупованій території в Херсонській області.

Там Олексій вільно веде сторінку у Facebook, спілкується з журналістами різних інтернет-видань та повідомляє, що піклується про своїх виборців та агробізнес і про те, що він спілкувався з окупантами.

28 квітня у мережі з‘явилась спільна заява партії та фракції «Слуга народу» щодо призупинення членства Олексія Ковальова у фракції із закликом до Генпрокурора та Голови СБУ про порушення кримінальної справи, в межах якої необхідно ретельно та всебічно розслідувати всі факти та обставини перебування Ковальова на тимчасово захопленій території та його спілкування з окупаційними військами.

На жаль, поведінка Олексія Ковальова кидає тінь також і на наш колектив, тому ми просимо суспільство не ототожнювати працівників «4 каналу» з поведінкою Ковальова.

Слава Україні!»

 

Журналісти Детектор Медіа проаналізували, що після початку повномасштабного російського вторгнення Олексій Ковальов повідомив у соцмережах, що перебуває на захопленій росіянами території Херсонської області, займається там волонтерством та захищає від мародерів свій бізнес. Нардеп стверджує, що «може в будь-який час повернутися на контрольовану територію і в тому числі до роботи у Верховній Раді».

В лютому 2022 року Олексійй Ковальов не підтримав санкції проти росії, що викликало чималий скандал, зокрема на його рідній Херсонщині. Він просто не голосував. Нагадаємо, 23 лютого Верховна рада проголосувала за Постанову про запровадження санкцій проти причетних до російської агресії в Україні політиків та бізнесменів РФ. «За» проголосували 322 народні депутати, утрималися 3 особи, не голосували 22 нардепи. Проголосувати проти не наважився ніхто. Ковальов опинився серед тих, хто не голосував. 

 

Рішення депутата повернутись до Херсона після початку повномасштабного вторгнення Росії у партії сприйняли дуже підозріло та виключили його з партійних чатів. 

В інтерв'ю виданню «Бабель» Ковальов  визнав, що є заборгованість по зарплаті працівників 4 каналу за лютий, яку планує погасити. При цьому нардеп заявив, що у березні та квітні 4 канал не працював і він не знає, як буде працювати далі. Відповідаючи на запитання журналістів про свої можливі контакти з окупаційною владою, народний депутат сказав, що не спілкується із призначеними росіянами керівниками окупаційної влади Володимиром Сальдом і Олександром Кобцем.

У коментарі hromadske Ковальов заявив, що «не особливо задоволений роботою журналістів».

«На мене виходили працівники телеканалу. Тільки запрацює банківська система, ми погасимо заробітну плату за лютий. Про це я з ними (працівниками. – ДМ) говорив неодноразово, разів 20 ми це проговорювали. Інші питання я вже буду вирішувати з колективом», — сказав Ковальов. Але справа у тому, що в Україні банківська система не припиняла працювати…

Зрештою Олексія Ковальова виключили з фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України. Також його колишні колеги з парламенту звернулися до правоохоронців з проханням дослідити його діяльність на предмет державної зради.

Відповідну заяву оприлюднила речниця партії та фракції «Слуга народу» Юлія Палійчук.

В заяві йдеться про те, що Ковальов добровільно перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області, веде діалог з загарбниками, не бере участі в спротиві московитській агресії. Такі дії нардепа викликають підозри в його колег, адже представники місцевої влади, активісти, представники громадськості піддаються гонінням та викраденням.

Також Олексій Ковальов не відвідує пленарних засідань парламенту та ігнорує усі заклики керівництва фракції надати будь-які пояснення з цього приводу.

«Його поведінка не лише кидає тінь на імідж партії, яка його висунула кандидатом у народні депутати, і фракції, в якій він перебуває. Вона по суті є зрадою тих партійців і депутатів всіх рівнів, які сьогодні беруть участь у національному спротиві, перебуваючи на тимчасово захоплених територіях, служать у ЗСУ та, зокрема, підрозділах тероборони, допомагають армії та переселенцям, проводять перемовини з колегами з країн-союзників щодо розширення допомоги України», — йдеться у заяві.

У зв'язку з цим фракція також звернулася до Генеральної прокурорки Ірини Венедиктової та голови СБУ Івана Баканова з проханням порушити щодо нардепа Ковальова кримінальне провадження та перевірити його на можливі факти державної зради.

Підозра у держзраді: Ковальова намагатимуться позбавити мандату

За матеріалами Державного бюро розслідувань у квітні Генеральний прокурор порушив кримінальне провадження. Про це повідомляється на сайті ДБР

Провадження порушено за матеріалами ДБР у квітні 2022 року за ознаками складу злочину, передбаченого частиною четвертою статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Як встановили оперативники Бюро, депутат співпрацює з окупаційними силами російської федерації на тимчасово окупованій території Херсонської області.

«Підконтрольні йому підприємства постачають харчову продукцію до Автономної Республіки Крим з подальшою реалізацією на території рф, а також завозять на Херсонщину паливно-мастильні матеріали з окупованого Криму, — йдеться у публікації на сайті ДБР. — Депутат забезпечує розміщення особового складу окупаційних сил у приміщеннях підконтрольному йому санаторію, що розташований у місті Гола Пристань Херсонської області. Більше того, на своїй сторінці в одній із соціальних мереж депутат сам розповідає, що співпрацює з окупантами та вважає, що росія на Херсонщині надовго».

Речниця фракції «Слуга народу» Юлія Палійчук повідомила, що політсила звернеться до керівництва Верховної Ради з проханням забрати депутатський мандат в Ковальова.

«Останні заяви Ковальова, зроблені у соцмережах після "наради" в Херсоні із заступником голови кремлівської адміністрації Кірієнком, переконливо свідчать про те, що наш колишній колега став колаборантом агресора. Він зрадив український народ, зрадив своїх виборців, зрадив Україні», – заявила Палійчук.

Власне, свою співпрацю з колаборантами Олексій Ковальов підтвердив своєю заявою, яку ми оприлюднили на початку матеріалу. 

В той же час, відповідно до відповіді на запит про інформацію ми дізнались, що Народному депутатові України Ковальову Олексію Івановичу за період з 01 січня по 30 квітня 2022 року нараховано та виплачено заробітну плату у сумі 146 469,07 гривень, а також кошти для відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, відповідно до частини четвертої статті 32 Закону України «Про статус народного депутата України» (далі – Закон) у сумі 101 721,00 гривень, кошти для компенсації вартості проїзду територією України, передбаченої статтею 23 Закону, у сумі 30 000,00 гривень, кошти для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера, передбаченої статтею 35 Закону, у сумі 38 200,00 гривень. 

Слідкуємо далі за розвитком подій і не забуваємо про тих, хто зрадив. 

 

Читайте також

×