Запустили Карту російських воєнних злочинців: ідентифікуємо кожного

Запустили Карту російських воєнних злочинців: ідентифікуємо кожного

Антикорупційний штаб разом зі Слідство.Інфо створили онлайн-мапу «Російські воєнні злочинці». Тут ви можете знайти персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. Щодо військової частини, то на мапі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється. Уся інформація на сайті оновлюється та доповнюється.

Наразі ми маємо інформацію про 138 тис. осіб — це загальна кількість російських військових в базі. Але кількість постійно збільшується, адже щоразу нові списки та імена російських злочинців з'являються.

20 тис. осіб — це кількість російських військових, які причетні до війни з Україною. Це ті дані, яке оприлюднило ГУР Міноборони України. 485 осіб — офіційно зафіксовані полонені. Вони точно були у полоні, але обмін здійснюється. Станом на сьогодні вони вже можуть бути обмінені на українських військових. Вбитих — 1 996 осіб. Це підтверджено доказами отриманих з відкритих джерел.

Мета проєкту — ідентифікація усіх військовослужбовців Російської Федерації, які беруть безпосередню участь або причетні до війни Росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час військових дій — для подальшого використання українськими та міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

«Ми сподіваємося, що зібрані нами всіма докази будуть дуже корисними під час судових процесів як в Україні, так і за її межами. Тож наше завдання зараз — задокументувати кожного російського військового в Україні і зробити все можливе, щоб він відповів перед законом за свої злочини. Якщо ми цього не зробимо зараз, вони повторюватимуть свої звірства — непокаране зло завжди повертається», — говорить Голова правління громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Яка інформація міститься в картках військових. До карток деяких військових прикріплена інформація зібрана з офіційного сайту Головного управління розвідки України, інформаційного ресурсу апарату РНБО «Окупант», посилань на Миротворець, даних зібраних з відкритих джерел, соціальних мереж, та журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Наприклад, наразі є інформація про п’ятьох вже мертвих російських генерал-майорів. Тобто вбитих на території України під час загарбницької війни. Крім вищезазначеного у профайлі є інформація з розслідувань, якщо військовий має «заслуги», яку зібрали журналісти-розслідувачі Слідство.Інфо.

«Ми у «Слідство.Інфо» з перших днів війни займаємося ідентифікацією зла — показуємо світу обличчя російських окупантів та розповідаємо про їхні злочини. Цей проєкт — спосіб систематизувати і каталогізувати усю наявну в публічному просторі інформацію. Ми прагнемо, щоб журналістські знахідки і списки російських військових були в одному місці і допомогли журналістам, активістам і правоохоронцям зібрати якомога більше даних про кожного російського воєнного злочинця», — говорить керівниця «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

Окрім мапи, є зручний реєстр у вигляді таблиці, в якому всі воєнні розміщені в алфавітному порядку, а шукати можна за іменем, прізвищем та по-батькові, номером частини, званням, а ще — за ознакою, живий цей військовий чи мертвий.

Одна із основних функцій - наявність зворотнього зв’язку. Кнопка «Додати інформацію» про військового. Користувачі можуть надсилати додаткові дані за кожним військовим, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі. Після того як ти поділишся будь-якими додатковими відомостями з нами, адміністратори перевірять та оприлюднять на сайті.

Заходь на Карту, та допоможи нам зібрати докази російських воєнних злочинців: https://rwc.shtab.net/.

Разом до Перемоги!

Щиро ваші, команди Антикорупційного штабу та Слідство.Інфо

Читайте також

  • Заява громадських організацій про призначення директора БЕБ
    Заява громадських організацій про призначення директора БЕБ
  • У Ємільчиному прийняли антикорупційну програму
    У Ємільчиному прийняли антикорупційну програму
  • Реконструкція Зарічанської гімназії на Житомирщині:  поліція розслідує завищення цін
    Реконструкція Зарічанської гімназії на Житомирщині: поліція розслідує завищення цін

    Національна поліція в Житомирській області відкрила кримінальне провадження проти Станишівської сільської ради за заявою “Антикорупційного штабу”. Вивчивши кошторис закупівлі, ми виявили, що реконструкцію гімназії у селі Зарічани планують проводити за завищеними цінами. Сума ймовірної переплати – щонайменше 6 млн гривень. 

     

    Зображення згенероване ШІ 

     

    У квітні Станишівська сільська рада уклала договір з фірмою “Комунальник” на 116 млн грн на реконструкцію місцевої школи у селі Зарічани. Там мають добудувати харчоблок, актову та спортивну зали і укриття. Також зведуть пожежну насосну станцію, пожежні резервуари, навіс для зберігання дров, модульну котельню на твердому паливі та очисні споруди. Добудувати школу мають до кінця 2026 року. 

     

    Наші аналітики розглянули окремі позиції матеріалів в цій закупівлі і виявили завищені ціни на них. Приміром бетон В40 (М500) можна придбати за 4 430 грн, натомість у закупівлі – 5 734 грн. Завищення складає 19%.  Протипожежні двері планують закупити по 28 800 грн. Тоді як ринок пропонує від 14 000 грн. 

     

    “У 20 позиціях закупівлі, де ми виявили завищення, ймовірна переплата може становити понад 6 млн грн. Тож ми звернулися до поліції із відповідною заявою з проханням відкрити кримінальне провадження щодо розтрати коштів службовими особами Станишівської сільської ради та неналежного виконання службових обов’язків. Там нас проігнорували, і ми пішли до суду. Вже за рішенням суду в поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України”, – розповів голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

     

    Він зазначив, що матеріали “Антикорупційного штабу” долучили до ще одного провадження за цим об'єктом, яке стосується розтрати майна. 

     

    “Тобто ще до нашого звернення поліція вже зацікавилися цим тендером і почала розслідувати привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (стаття 191 ККУ)”, – додав Миткалик. 

    Громадська організація “Антикорупційний штаб” реалізовує проєкт “Моніторинг публічних закупівель під час війни та у повоєнний період” у  рамках конкурсу, оголошеного Громадським Контролем та Transparency International Ukraine, який впроваджується за фінансової підтримки European Union in Ukraine.⠀ ⠀

    Публікація підготовлена за фінансової підтримки European Union in Ukraine. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Антикорупційний штаб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

     
×