Заява Антикорупційного Штабу щодо загрози звільнення директора НАБУ

Заява Антикорупційного Штабу щодо загрози звільнення директора НАБУ

За результатами свого засідання Правоохоронний комітет ВРУ рекомендував народним депутатам проголосувати за законопроекти №3133 та №3180 в першому читанні. Чому ці законопроекти є загрозою для України?

Члени Правоохоронного комітету радять своїм колегам прийняти в першому читанні законопроекти, які фактично зроблять можливим звільнення директора НАБУ, Артема Ситника, в незаконний спосіб. Адже єдиним легальним шляхом для цього є незалежний аудит роботи антикорупційного бюро, який мають проводити представники міжнародних організацій.

Оскільки за останні роки своєї роботи НАБУ розслідувало такі резонансні корупційні справи як “Роттердам+”, справу про “вишки Бойка”, справу Гладковського, Бахматюка, “рюкзаків Авакова” та звісно справу Приватбанку, то пан Ситник став небажаною для деяких олігархів особою на посаді директора НАБУ. Позитивні результати роботи НАБУ стають на заваді політичним та фінансовим інтересам багатьох людей в Україні. 

 

Створивши свою групу депутатів у ВРУ, Ігор Коломойський, а також представники партії ЄС та ОПЗЖ, яким також дуже заважає Ситник, вони усіма силами намагаються не допустити аби розслідування справ, пов’язаних з ними, закінчилось успіхом для НАБУ та всього народу України. Проте, Артем Ситник та усе НАБУ мають велику підтримку наших міжнародних партнерів. Адже, не дивлячись на чисельні спроби саботування роботи НАБУ, передачі справ з їх підслідності до СБУ, ДБР та ГПУ, пан Ситник продовжує розслідування справ олігархів. Якщо народні депутати таки вирішать звільнити його, то під удар стає співпраця України з Міжнародним Валютним Фондом та можливість отримати макрофінансову допомогу.

 

Сьогодні став відомий текст листа Рона ван Родена, голови місії МВФ в Україні, який був надіславний в Офіс Президента України. З нього стала відома позиція МВФ, згідно якої “Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і потребуватимуть коригування будь-якої нової програми”. Тому прийняття рекомендованих комітетом законопроектів є дуже небезпечним для фінансового майбутнього України.

Антикорупційний штаб висловлює свою стурбованість з приводу можливого звільнення Артема Ситника в незаконний спосіб. Ми закликаємо голів фракцій, які є членами погоджувальної ради, не виносити ці законопроекти на слухання до ВРУ. А також наполегливо просимо народних депутатів не ставити під загрозу незалежність Антикорупційного бюро та співпрацю з МВФ. 

Просимо наших міжнародних партнерів вжити усіх можливих заходів аби попередити депутатів та керівництво ОП про негативні наслідки цих законопроектів. Подібна ситуація є явним політичним тиском на роботу антикорупційного органу та особисто на його директора і є неприпустимою.

 

Читайте також

×