Конфлікт інтересів VS недоторканні судді: як відреагував запорізький суд на дослідження “Антикорупційного штабу”

Конфлікт інтересів VS недоторканні судді: як відреагував запорізький суд на дослідження “Антикорупційного штабу”

Якщо пригадуєте, ми писали про те, як суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Юрій ухвалив рішення (судовий наказ) про стягнення заборгованості на користь ПАТ «Запоріжжяобленерго» - підприємства у якому працює дружина судді. На наш погляд, суддя повинен був заявити взяти самовідвід, повідомити про конфлікт інтересів та не приймати будь-якого рішення на користь, підприємства, де дружина протягом 2020 року отримала заробітної плати понад 400 тис. гривень (https://cutt.ly/KE4cV1R).

 

Тоді у своєму пості ми зазначили, що на наше переконання тут можуть міститись ознаки конфлікту інтересів, тому суддя мав взяти самовідвід. Такі ризики вже виявляє система “Приховані інтереси”, яку розробляє ГО “Антикорупційний штаб”. 

 

Сам же Суддя Комунарського суду Піх Юрій не бачить підстав для відводу та конфлікту інтересів у своєму рішенні на користь підприємства, де працює його дружина. Більш того, скидається на те, що судді взагалі ігнорують антикорупційне законодавство. Принаймні трактують його по своєму. 

 

Комунарський суд доволі оперативно відреагував на нашу замітку і вважає, що для врегулювання конфлікту інтересів достатньо попередити сторін. Якщо сторони не виявили бажання заявляти судді відводу, то розгляд справи можна продовжувати. До речі, за нашим випадком пресслужба не повідомила, чи попереджала сторін про місце роботи дружини судді.

 

Почитайте і ви. Може знайдете щось, чого не знайшли ми: https://cutt.ly/NE4ne62 

Нагадаємо, НАЗК вже зверталось до Ради Суддів не перебирати повноваження врегульовувати конфлікт інтересів (https://cutt.ly/OE4vyrh). Саме на це рішення РСУ від 2016 року Комунарський суд посилається у своїх відповіді.

Це ще раз підтверджує, що саме НАЗК повинно здійснювати контроль за конфліктом інтересів щодо суддів.

 

Читайте також

×