Суд заборонив діяльність двох партій, до яких причетні херсонські колаборанти: розповідаємо про всіх

Суд заборонив діяльність двох партій, до яких причетні херсонські колаборанти: розповідаємо про всіх

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив партію колишнього херсонського голови “Блок Володимира Сальдо” та партію “Держава”, де членом ради розвитку був херсонський колаборант Кирило Стремоусов, повідомляє Рух ЧЕСНО. Він, як і Сальдо, одразу після окупації Херсонщини, перейшов на бік росії. Володимир Сальдо став окупаційним головою так званої військово-цивільної адміністрації, а Кирило Стремоусов - його “заступником”. 

 

Майно цих партій та всіх їхніх осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді. 

 

“Сьогодні відбулося три судові засідання, і на жодне засідання нас не допустили. Відповідно, аргументи Мін’юсту, який є позивачем у цих справах, ми оцінити не можемо. Заборону відвідувати засідання нам мотивували тим, що наразі діє воєнний стан, та посилалися на коронавірус. Дуже важливо, щоб суд дотримувався процедури і належним чином вивчав докази у справі. До прикладу засідання по блоку Сальдо тривало 35 хв. Треба розуміти, що партії можуть оскаржити рішення. Ми вже стали свідками того, як сьогодні перенесли судове засідання через зустрічний позов від партії Вітренко”, — зазначає провідний аналітик з партійних фінансів Ігор Фещенко.

Розповідаємо більше про діяльність цих партій та колаборантів.

 

Блок Володимира Сальдо

Володимир Сальдо

Володимир Сальдо на сьогоднішній день є “медійним” обличчям окупантів на Херсонщині разом із Кирилом Стремоусовим. Інших, зокрема гауляйтера самого Херсона, не чутно. Що варто знати про Володимира Сальдо:

  • Йому 66 років — у день свого 66-річчя, 12 червня 2022 рок, він отримав російський паспорт.

  • Обирався Херсонським міським головою тричі підряд: з 2002 по 2010 рр.

  • У 2012 році став Народним депутатом України від “Партій регіонів” — відповідно склав повноваження міського голови. Його повноваження виконувала тодішня секретар міської ради, багаторічна поплічниця Сальдо, “регіоналка” Зоя Бережна. Її відсторонили від посади 28 лютого 2014 року — тоді Херсон очолив Володимир Миколаєнко.

  • 16 січня 2014 року Сальдо голосував за “диктаторські” закони, які стали поштовхом до кривавого протистояння під час Революції Гідності.

  • У 2015 році також претендував на посаду Херсонського міського голови — після першого туру посів друге місце і в другому зняв свою кандидатуру. Обрався до міської ради депутатом у складі партії “Наш край”.

  • У 2020 році знову пішов на вибори Херсонського міського голови — посів друге місце у першому і другому турі, поступившись Ігорю Колихаєву. Пройшов до Херсонської міської ради у складі новоствореного “Блоку Володимира Сальдо”, де окрім нього вже є щонайменше два колаборанти: депутат і помічник депутата. Але про це — далі. 

 

Фото: Новое время. Виділений Володимир Сальдо під час голосування за “диктаторські закони”

 

Політична партія “Блок Володимира Сальдо”, з якою він пішов на вибори, зареєстрована 3 квітня 2019 року — скоріш за все, під місцеві вибори 2020 року. Інформація YouControl.

 


 

Але головою партії є не Сальдо, а Ірина Хруник — сестра іншого депутата Херсонської міської ради, обраного від Блоку Володимира Сальдо: Ігоря Пастуха. Ігор Пастух свого часу був заступником міського голови Володимира Миколаєнка та депутатом Херсонської міської ради від “Батьківщини” (2010 — 2014 рр.), очолював Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.

 

 

Ігор Пастух

 

Співголовою іменної партії Сальдо є адвокат Андрій Кудрик. 

 

Цікаво, що дружина Ігоря Пастуха — Оксана Пастух — обрана депутаткою Херсонської міської ради від “Європейської Солідарності”. Так-так, чоловік від Блока Сальдо, дружина - від ЄС.

 

Майже одразу після набуття депутатських повноважень між Пастухом і Сальдо почались суперечки: в Херсонській міській раді намагались утворити дві фракції Блоку Сальдо: одну під керівництвом Сальдо, іншу — Пастуха. В той же час, Міністерство юстиції України намагалось анулювати реєстрацію політичної партії “Блок Володимира Сальдо”. Причиною вбачалось порушення 7 статті 11 Закону України «Про політичні партії», а саме: не утворено та не зареєстровано протягом шести місяців в порядку, встановленому законом своїх обласних, міських, районних організацій у більшості областей України, в містах Києві, Севастополі та Автономній Республіці Крим. У позові Міністерству юстиції відмовили.

 

У березні 2022 року Володимир Сальдо та ще один депутат Херсонської міської ради Ігор Семенчев-молодший взяли участь у “засіданні” колаборантів у Херсоні та у “святкуванні” Дня визволення Херсона 13 березня разом із проросійськими колаборантами. 

 

Скріншот російського видання про "збори" в Херсоні

Щоправда, і Сальдо, і Семенчев спочатку свою добровільну участь у цих зібраннях всіляко відкидали. Принаймні писали про це в соцмережах. Захищала Сальдо зокрема інша депутатка Херсонської міської ради від його ж блоку — наближена до нього Ольга Співакіна. Навіть демонструвала переписку з ним. На “зібранні” колаборантів, до речі, можна було побачити і офіційного помічника-консультанта Ольги Співакіної — Дмитра Савлученка. 

Скріншоти:

1) посту Володимира Сальдо після розголосу його участі у зібраннях колаборантів

2) переписки Сальдо і Співакіної начебто до розголосу "засідання"

3) посту Співакіної після розголосу "засідання"

4) посту Ігоря Семенчева-молодшого після розголосу його участі у зібраннях колаборантів

Але вже незабаром виявилось, що і Сальдо, і Семенчев активно співпрацюють із колаборантами, за що отримали підозри. 

 

Нарешті, іще одним депутатом, але вже районної у Херсоні ради, від ПП “Блок Володимира Сальдо”, який активно співпрацює з колаборантами, є Сергій Черевко — багаторічний заступник Херсонських міських голів з гуманітарних питань. Він обіймав цю посаду як за Сальдо, так і за майданівця Миколаєнка. В окупаційному “керівництві” його представили як заступника Сальдо.

 

Сергій Черевко
 

Партія “Держава”

 

На відміну від “Блоку Володимира Сальдо”, партія “Держава” має велику історію: понад 23 роки. Інформація YouControl.

 

 

Засновниками партії були Володимир Бачигін та Наталія Шмигіна, першим головою партії був Василь Шевченко. У парламентських виборах 2002 року партія участі не брала. Політсила “Держава” позиціонувала себе як лівоцентристська та проросійська партія, заявляла про тисячі членів та осередків у всіх регіонах країни. 

 

У 2021 році партія “Держава” здійснила ребрендинг — основою дизайну став державний знак якості радянського союзу, але надала йому власного трактування — назвала знаком якості політики. Риторика та погляди представників партії протягом усього часу існування політсили були побудовані довкола класичних проросійських кліше та наративів — від симбіозу радянського минулого та православних свят, до конспірології та антивакцинаторства, “закордонного управлінням”, “тарифного і економічного геноциду” та бажання“вставать с колен”, дослідив Рух ЧЕСНО. 

Кирило Стремоусов

 

Згадуючи про Кирила Стремоусова, який входить до ради розвитку партії, неможна забувати той факт, що партія “Держава” виступала на захист антивакцинатора Остапа Стахіва, лідер партії переконаний, що вступ до НАТО — це “комплексна колонізація України”, також Україна має переглянути участь у юрисдикції Міжнародного кримінального суду, РНБО у партії називають “так званим позасудовим органом ОП”, а її членів “ватажками”. Більше про партію — в дослідженні Руху ЧЕСНО.

 

Про самого ж Стремоусова написано і сказано вже доволі багато — підіб’ємо підсумки:

  • Колаборант, та антивакционатор. Став “заступником” окупаційного “голови” Херсонської ОВА Володимира Сальдо. По суті, є медійним обличчям структури.

  • Фігурант бази “Миротворець”.

  • Дружина Кирила — Оксана Стремоусова — херсонська бібліотекарка, яка зокрема претендувала на посаду директорки обласної бібліотеки імені Олеся Гончара.

  • Багатодітний батько: у Стремоусова четверо дітей. Іще одна дитина є у його дружини від попереднього шлюбу. Факт багатодітності відігравав істотну роль в ухваленні рішень суду щодо адміністративних порушень Стремоусовим, яких було багато. Оксана Стремоусова неодноразово була помічена на ТБ та в соціальних мережах із рекомендаціями щодо догляду за дітьми.

  • Стремоусов іще в 2013 році проводив “славянские пробежки” в Херсоні і взагалі вів доволі активну, часто проросійську та антиукраїнську діяльність в місті та області, але жодного разу так і не був притягнутий до відповідальності. 

  • Дотепер очолює Херсонську обласну організацію Соціалістичної партії України.

  • Організував рух “Журналісти Стремоусова”, в якому роздавав посвідчення від ІА “Таврія Ньюс” усім охочим. Таким чином, хто завгодно міг користуватись привілеями, які журналісти зазвичай заробляють доволі довго.

  • Першу суттєву підозру Стремоусов отримав лише у 2022 році, коли став одним із основних облич окупаційної влади на Херсонщині, хоча провокації та активну антиукраїнську діяльність провадив протягом щонайменше 8 років.

Невідомо, скільки можуть іще злочинів встигнуть зробити ці двоє, а також їхні поплічники, але те, що вони вже вчинили, доводить систематичну роботу на ворога. Справа за правоохоронцями.

 

Читайте також

  • Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової
    Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової

    Російський президент путін та уповноважена з прав дитини рф мають офіційні статуси підозрюваних у скоєнні воєнного злочину стосовно українських дітей. 

  • Чому не працює НАЗК?
    Чому не працює НАЗК?

    Одним із ключових пунктів Порядку денного встановлення справедливості, який запропонували підтримати політичним партіям, які беруть участь у передвиборчих перегонах, Коаліція громадських організацій, є перезапуск НАЗК. Першочерговими кроками експерти називають необхідність звільнення поточного керівництва агентства, обрання нового шляхом прозорого конкурсу та впровадження одноособового керівництва замість колективного, яке існує сьогодні.

  • Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?
    Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?

    Батьки по всій Україні за допомогою Карти ремонтів можуть контролювати як місцева влада бюджетним коштом ремонтує школи та садочки.

×