Хто з колаборантів "керує" Мелітополем

Хто з колаборантів

Мелітополь став одним із перших великих міст, які опинились під російською окупацією. Наразі єдиним обласним центром, який росіяни окупували, лишається Херсон, але Мелітополь окупували приблизно в той самий час — і місто із 155-тисячним населенням, яке чинило і продовжує чинити опір загарбникам, опинилось під окупацією. Хто з місцевих колаборантів сприяв захопленню міста і хто зараз «керує» від окупаційної влади, розповідаємо в цьому матеріалі. Стаття Антикорупційного штабу, інфографіка – Руху ЧЕСНО.

 

Галина Данильченко — окупаційний мер Мелітополя

 

Данильченко фактично сама себе проголосила мером. Окупаційні війська з боями увійшли в Мелітополь 25 лютого і невдовзі захопили адміністративні будівлі. Мешканці міста втім виходили на багатотисячні протести, а міська влада на чолі з законно обраним мером Іваном Федоровим намагалась продовжувати роботу. Втім, незабаром росіяни його викрали, а чинна депутатка Мелітопольської міськради від проросійської партії «Опозиційний блок» Галина Данильченко 12 березня проголосила себе мером. Свою діяльність окупаційна мерка почала із «керівництва» мародерством та викраденням активних проукраїнських мелітопольців.

 

Данильченко є керівницею благодійської організації "Фонд Єднання" та директокою ТОВ  "Мелітопольський завод підшипників ковзання", що належить до підприємств Групи родини Балицьких. Євген Балицький — народний депутат 7 і 8 скликань: Данильченко була його помічницею. Багаторічна членкиня партії “Опозиційний блок”. У 2015-му році її обрали депутаткою міськради Мелітополя від партії "Опозиційний блок" — тоді вона стала і секретарем міськради. 

 

Вдруге Данильченко стала депутаткою Мелітопольської міської ради у 2020 році – від того самого “Опозиційного блоку”. Цікаво, що набрала вона менше 300 голосів виборців, повідомляє Рух ЧЕСНО. Власне, це яскравий показник довіри виборців, а точніше, відсутності цієї довіри. Протести мелітопольців проти окупації також яскраво підтверджують, що вони воліють бачити українську владу у своєму місті. 

 

Цікавинка від Руху ЧЕСНО. Власником заводу, де Данильченко офіційно є директоркою, є екснардеп Євген Балицький, якого прокуратура звинувачувала в сепаратистських заявах і який на 9 травня у 2017 році організовував провокаційну ходу для вшанування "безсмертного полку". У цій ході брала участь і Галина Данильченко. До речі, про моральну складову Балицького можна дещо дізнатись і за цим фото: https://drive.google.com/file/d/14rEfCJgRy0vDF-51y8q8oLzR8lxlFPZ1/view?usp=sharing

 

Євген Балицький показує середній палець журналістові руху «Чесно» у Верховній Раді

 

«Слідство.Інфо» виявило в мережі відеозапис від 2016 року, на якому Галина Данильченко курить цигарку в приміщенні і кричить на Івана Федорова, який тоді був заступником мера Мелітополя. Ще на одному відео з тієї ж зустрічі чути голос Данильченко: «Я тебе завалю, на*уй, зрозумів?»

 

https://www.youtube.com/watch?t=4&v=W-IWrniDduE&feature=emb_imp_woyt

 

Окрім Балицького, «кришували» колаборантів у Мелітополі Максим Обухов та Олександр Фалько. Покривали вони відповідно координацію силового блоку та тіньові фінанси і криміналітет. Чому в минулому часі, розкажемо далі.

 

Максим Обухов є «радником генпрокурора» так званої «ЛНР». За даними місцевих медіа, Обухов є родичем Євгена Балицького — зятем дружини померлого рідного брата Балицького — Ольги Русило. Остання також було депутаткою Мелітопольської міськради від «Опозиційного блоку». Нині Максим Обухов перебуває в розшуку українських правоохоронців.

 

https://drive.google.com/file/d/1uhPZQsny_pPpgWlMC3-3tc1HRTJ8zbf2/view?usp=sharing

 

А Олександра Фалька — депутата Мелітопольської міської ради — затримали 7 квітня 2022 року. Саме тому «кришував» він свій напрямок в минулому часі. 

 

https://drive.google.com/file/d/1mJ-J_tao9Fc1MKiVb3vBeKRvVqC2Bc7k/view?usp=sharing 


 

Так званими заступниками окупаційної очільниці Мелітополя Галини Данильченко стали Олег Бандурін, Олександр Барибін та Юрій Оніщук. Є в окупаційній мерії і така посада, як очільник агітаційно-масового спрямування (все як в СРСР) — цю посаду віддали Олегу Шостаку: керівнику місцевого каналу МТВ-ПЛЮС, на базі якого мовлення веде «Россия 24».

 

Щодо Олега Бандуріна, то як з’ясували журналісти, пів року тому його затримали на хабарі слідчі Державного бюро розслідувань. За даними правоохоронців, обіймаючи посаду керівника Азово-Сиваського національного природного парку, Бандурін брав «додаткові гроші» з туристів за можливість «вільно» пересуватися заповідною територією. Цікаво, що спіймали його на хабарі менше ніж через місяць після призначення.

 

У Олександра Барибіна — власника місцевої станції техобслуговування – навіть є досвід керування містом: будучи секретарем Мелітопольської міської ради, після усунення з посади тодішнього мера Сергія Вальтера виконуючим обов'язки міського голови став Олександр Барибін. Щоправда, тривало це з лютого до червня 2013 року, але якийсь досвід є. Також у Олександра Барибіна є орден «За заслуги перед запорізьким краєм».

 

Юрій Оніщук — так само людина з досвідом управління містом: за часів президентства Януковича був заступником Мелітопольського міського голови. Також Рух ЧЕСНО віднайшов, що Оніщук був офіційним спостерігачем від кандидата на пост Президента України Олександра Вілкула (2019 рік), є співвласником та директором ТОВ "Наш ЖЕК" у Мелітополі, а також відомий у місті через створення підприємств, які тільки обкрадали мешканців Мелітополя. Зокрема, зрадник створював фірми з надання комунальних послуг, проте комунальні послуги або взагалі не надавались, або надавались у неналежному вигляді. 4 травня колективу мелітопольського КП "Водоканал" представили нового керівника – зрадника та колаборанта Юрія Онищука. Традиційно одним із заступників стає людина, яка добре розбирається у схемах ЖКГ.


 

 

 

 

 

 

Читайте також

  • Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової
    Перші ордери для воєнних злочинців - путіна та львової-бєлової

    Російський президент путін та уповноважена з прав дитини рф мають офіційні статуси підозрюваних у скоєнні воєнного злочину стосовно українських дітей. 

  • Чому не працює НАЗК?
    Чому не працює НАЗК?

    Одним із ключових пунктів Порядку денного встановлення справедливості, який запропонували підтримати політичним партіям, які беруть участь у передвиборчих перегонах, Коаліція громадських організацій, є перезапуск НАЗК. Першочерговими кроками експерти називають необхідність звільнення поточного керівництва агентства, обрання нового шляхом прозорого конкурсу та впровадження одноособового керівництва замість колективного, яке існує сьогодні.

  • Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?
    Підготовка до нового навчального року. Як ремонтують навчальні закладі України?

    Батьки по всій Україні за допомогою Карти ремонтів можуть контролювати як місцева влада бюджетним коштом ремонтує школи та садочки.

×